Ціна російської агресії на сході України має невпинно зростати - Климпуш-Цинцадзе

Поділитися
Ціна російської агресії на сході України має невпинно зростати - Климпуш-Цинцадзе Климпуш-Цинцадзе розповіла генералу МакМастеру про те, за яких умов українські військові зможуть найбільш ефективно стримувати російську агресію в Донбасі © Facebook/Олег Федонюк
Політик обговорила з радником президента США з питань нацбезпеки ключові питання деокупації Донбасу.

Віце-прем'єр-міністр з питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванна Климпуш-Цинцадзе під час робочого візиту в США зустрілась з радником президента з питань національної безпеки Гербертом МакМастером.

Український політик подякувала генералу МакМастеру за незмінну підтримку США у протидії російській агресії та імплементації важливих реформ в Україні, зазначивши, що критично важливим для України залишається надання летальної оборонної зброї.

Вона також привітала призначення Спеціального представника США з питань України Курта Волкера та відзначила значні зусилля Спецпредставника у питанні врегулювання конфлікту в Донбасі.

"Ми можемо ефективно стримувати російську агресію лише тоді, коли Кремль розуміє, що ми володіємо більш розвиненими технологіями та обладнанням, ніж ті, що належать російським військовим, і коли вони усвідомлюють, що подальші військові дії коштуватимуть їм дуже дорого. Надання Україні летальної зброї - це збереження життів українських вояків. Наприклад, від надання контрбатарейних радарів середньої дальності відсоток загиблих від мінометного вогню серед загальної кількості загиблих зменшився з 47% до 17%", - підкреслила віце-прем'єр.

Також Климпуш-Цинцадзе закликала США продовжувати консолідацію міжнародних санкційних зусиль, спрямованих на припинення російської агресії на сході України та відновлення територіальної цілісності країни.

"Антиросійські санкції можуть послаблюватися чи зніматися лише після відновлення повного державного контролю в Донбасі і повернення Криму", - наголосила вона.

Генерал МакМастер, своєю чергою, запевнив українську сторону у непохитності позицій США щодо підтримки суверенітету і територіальної цілісності України, впровадження важливих реформ, зокрема в армії, а також відзначив необхідність подальшої активізації двостороннього політичного й економічного діалогу.

У Державному департаменті США вважають, що миротворча місія ООН має бути розміщена по всій території конфлікту на сході України, а не лише на лінії зіткнення.

Нагадаємо, 5 вересня президент РФ Володимир Путін заявив про те, що допускає присутність миротворців ООН в Донбасі, проте вважає, що миротворчі сили повинні знаходитися виключно на лінії розмежування. Він також дав МЗС РФ доручення внести відповідну резолюцію Раді безпеки ООН.

У той самий день постійний представник Росії в Організації Об'єднаних Націй Василь Небензя повідомив про те, що РФ вже направила в керівні органи ООН проект резолюції про розміщення миротворчого контингенту в Донбасі. Проте російські пропозиції не отримали в ООН належної підтримки.

6 вересня, постійний представник України в ООН Володимир Єльченко передав генеральному секретарю ООН Антоніу Гутеррішу і голові Ради безпеки ООН письмовий виклад української позиції щодо миротворчого контингенту в Донбасі.

Детальніше про те, чи з'являться "блакитні каски" в Донбасі, читайте в матеріалі Сергія Рахманіна "Миротворчість і мироігрища" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі