Чверть українців готові вийти на акції протесту, кожен десятий - обов'язково

Поділитися
Чверть українців готові вийти на акції протесту, кожен десятий - обов'язково Заявляють про готовність протестувати набагато більше людей, ніж дійсно виходять на акції
Головною причиною, яка може спонукати людей особисто вийти на вулицю з протестом, є погіршення їхнього особистого соціально-економічного становища.

Про свою готовність вийти на акції протесту заявили 25% українців, опитаних фондом "Демократичні ініціативи" і Центром Разумкова наприкінці травня. При цьому 9% заявили, що вийдуть "обов'язково", а 18% - "швидше за все".

За даними опитування, 36% населення не збираються брати участь у мітингах і демонстраціях, ще 25% швидше за все не приєднаються до таких акцій. Порівняно з жовтнем 2012 року кількість людей, готових виходити на вулиці, зросла на 5% і значно зменшилося число тих, хто точно не збирається протестувати - з 51% до 36%.

Більше налаштовані на участь у протестних акціях виборці "Свободи" (52%), досить високі протестні настрої серед виборців "Батьківщини" (41%), "УДАРу" (35%) і значно менше поширені серед виборців Комуністичної партії (33%) і Партії регіонів (11%).

Опитування показало, що 25,5% українців вважають, що найближчим часом в їхньому селі чи місті можуть відбутися масові протестні виступи у разі погіршення життя або права на захист своїх прав і свобод (7,5% в цьому впевнені і ще 18% вважають це цілком ймовірним). 39% громадян вважають, що це малоймовірно, а 26% впевнені, що таких масових виступів найближчим часом не буде. Порівняно з жовтнем 2012 протестні настрої в українському суспільстві зросли. Тих, хто впевнений, що масові виступи відбудуться або вважає їх досить імовірними, стало більше сумарно майже на 9%.

Головними причинами, які можуть спонукати людей особисто вийти на вулицю з протестом, є погіршення їхнього особистого соціально-економічного становища. Згідно з результатами дослідження, це, зокрема, різке зниження рівня життя (34,5% населення), невиплата заробітної плати, пенсії, стипендії тощо (32%), прийняття владою рішень, які погіршать становище соціальної групи, до якої належить громадянин (24 %), різке підвищення цін (21%), ріст безробіття (19%). Однак для 34% населення не існує жодних факторів, які можуть спонукати їх до виходу на вулицю з протестом. Найбільше тих, хто принципово відмовляється від прояви протесту, серед виборців Партії регіонів (51%), найменше - серед виборців "Свободи" (11%).

Зовнішньополітичні питання приєднання до ЄС, НАТО і Митний Союз - не такі важливі фактори, щоб спонукати людей масово вийти на акції протесту, як і восени 2012 року.

Основною причиною нереалізованості намірів участі у протестах є те, що люди не вірять, що мітинги і демонстрації щось змінять - так вважають 56% населення. Іншими причинами є страх репресій з боку влади (33%), недовіра до лідерів, які організовують мітинги (32%). 26,5% населення вважають, що люди не реалізують висловлені протестні настрої, тому що просто дуже ліниві і хочуть, щоб за їхні інтереси боролися інші.

Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи" спільно разом з соціологічною службою Центру Разумкова з 17 по 22 травня 2013 року. Опитано 2010 респондентів віком від 18 років у всіх регіонах України. Теоретична похибка вибірки - 2,3%. !zn

Читайте також:

Дві третини українців вважають, що країна розвивається в неправильному напрямку

Чверть киян задекларували бажання мітингувати за вибори у місті

Більшість українців схвалила блокування парламенту опозицією

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі