Власну позицію він пояснив тим, що під час голосування за резолюцію Генеральної асамблеї ООН щодо порушення прав людини в анексованому Росією Криму Білорусь голосувала проти.
"Хочу звернути нашу увагу на позицію Білорусі при голосуванні, Білорусі, яка позиціонує себе, що нібито забезпечує майданчик для діалогу та зустрічей для припинення російської агресії. Абсолютно впевнений у тому, що ми повинні пропонувати іншу країну для переговорів щодо забезпечення територіальної цілісності України та припинення російської агресії", - підкреслив він, виступаючи з трибуни Верховної Ради на пленарному засіданні у середу, 20 грудня.
Позицію Білорусі також засудила перший віце-спікер Верховної Ради, представник України в гуманітарній підгрупі Тристоронньої контактної групи в Мінську Ірина Геращенко.
Вона назвала голосування Білорусі некоректним у контексті того, що країна позиціонує себе як переговорний майданчик для мирного врегулювання ситуації на сході України.
"Саме в Мінську проходять переговори з мирного врегулювання ситуації в Донбасі, країна претендує на статус нейтральної і певну миротворчу місію. Статус нейтральності, а не підігравання Кремлю, тоді повинен зберігатись на всіх майданчиках і під час всіх голосувань. Вважаю такі голосування Білорусі - саме в контексті її претензій на миротворчу місію – некоректними", - зазначила політик.
Як повідомлялося раніше, у вівторок, 19 грудня, Генеральна асамблея ООН прийняла резолюцію щодо порушення прав людини в окупованому Криму. Проект резолюції, який було внесено за ініціативою президента України Петра Порошенка, підтримали 70 держав.
У МЗС назвали резолюцію логічним і послідовним підтвердженням рішучої позиції міжнародного співтовариства на підтримку територіальної цілісності України, яка була вперше зафіксована в резолюції 68/262, прийнятій у 2014 році, і розвинена в резолюції Генасамблеї ООН 71/205 у 2016 році.