"Заохочення агресора – особлива форма співучасті у його злочинах...", - написав Чубаров на своїй сторінці в Facebook.
Коментуючи слова голови німецького зовнішньополітичного відомства про те, що "якщо РФ готова це робити, вона повинна за це щось отримати", голова Межліса нагадав про те, що найбільші катастрофи ХХ століття стали наслідком заохочення тоталітарних режимів.
"На думку міністра закордонних справ Німеччини Зігмара Габріеля, якщо Росія погодиться на присутність "блакитних касок" в Донбасі, то, "їй треба що-небудь дати натомість, чимось винагородити", маючи на увазі часткове скасування європейських санкцій. При цьому твердження про те, що "спочатку треба на 100% реалізувати мінські домовленості і лише потім скасовувати санкції", голова МЗС ФРН назвав "відірваними від життя". Якщо хто забув, не зайвим буде нагадати, що катастрофи ХХ століття, які забрали десятки мільйонів людських життів, стали багато в чому наслідком заохочення авторитарних режимів Гітлера і Сталіна", - додав Чубаров.
Нагадаємо, 21 грудня Європейський Рада поширила офіційне повідомлення про продовження санкцій Євросоюзу проти Росії ще на шість місяців – до 31 липня 2018 року.
Відповідне рішення було ухвалене за підсумками Саміту ЄС 14 грудня, на якому президент Франції Еммануель Макрон і федеральний канцлер Німеччини Ангела Меркель виступили з доповіддю про імплементацію Мінських домовленостей і вказали на відсутність передумов для зняття санкцій.
Санкції проти Росії були введені Європейським Союзом 31 липня 2014 року терміном на один рік у відповідь на дії РФ, які дестабілізували ситуацію в Україні. Обмежувальні заходи посилили у вересні 2014 року, згодом їх продовжували кожні півроку.