Чотири групи Європарламенту в проектах резолюції пропонують висловити занепокоєння згортанням демократії в Україні. Про це говориться в проектах резолюції групи «зелених», групи народних партій, групи лібералів і європейських консерваторів та реформістів.Так, у проекті резолюції групи «зелених» пропонується підкреслити важливість посилення європейської перспективи Україні. Водночас, «зелені» пропонують висловити занепокоєння посиленням тиску на демократичні свободи і права, суперечливими звітами спостерігачів про проведення місцевих виборів щодо випадків жорстокості і залякування журналістів, а також щодо розгону мирних протестів у парку ім. Горького в Харкові.
«Зелені» пропонують закликати українську владу утриматися від втручання у виборчий процес у майбутньому, розслідувати повідомлення про порушення прав і свобод, а також вивчити роль СБУ у втручанні в демократичні процеси, привести законодавство щодо свободи ЗМІ у відповідність до стандартів ОБСЄ.
У проекті резолюції групи народних партій підкреслюється, що Україна має європейську перспективу і висловлюється підтримка на шляху здійснення економічних реформ. У той же час, «народники» пропонують висловити занепокоєння зростанням звинувачень у тиску на демократичні свободи і права.
Крім того, проектом пропонується засудити місцеві вибори як не вільні, не чесні, і не демократичні. У проекті також міститься заклик повністю розслідувати повідомлення про порушення прав і свобод та роль СБУ у втручанні в демократичний процес, провести судову реформу і схвалити закон про доступ до публічної інформації.
У проекті резолюції групи лібералів підкреслюється, що Україна має тісні зв'язки з ЄС і є ключовим партнером Союзу серед східних сусідів. Разом з тим, ліберали пропонують висловити занепокоєння повідомленнями про порушення фундаментальних прав і свобод, погіршенням бізнес-клімату в Україні, а також останніми подіями, які можуть підірвати свободу ЗМІ і плюралізм думок у медіа.
Проектом резолюції планується закликати українську владу провести конституційну реформу з залученням усіх зацікавлених сторін, розслідувати роль СБУ у втручанні у внутрішні політичні справи і висловити стурбованість конфліктом інтересів голови СБУ Валерія Хорошковського.
Європейські консерватори пропонують у своєму проекті визнати, що Україна може просити про членство в ЄС відповідно до статті 49 Угоди ЄС. Разом з тим, група консерваторів планує висловити жаль у зв'язку з тим, що виборче законодавство було змінене лише за кілька місяців до проведення місцевих виборів, а самі вибори не створили нового позитивного стандарту.
Крім того, депутати планують висловити жаль щодо відкликання ліцензій у «5 каналу» і ТВі, закликати українську владу розслідувати зникнення Василя Климентьєва і підтримати верховенство права, захищати права людей і гарантувати фундаментальні права всім громадянам.
Нагадаємо, 24 листопада в Європарламенті відбудуться дебати щодо ситуації в України, а 25 листопада європарламентарі планують схвалити резолюцію.
Наразі в Європарламенті зареєстровано шість проектів резолюції від основних політичних груп. Проекти від групи соціалістів і групи об'єднаних лівих переважно вітають діяльність нинішньої української влади, зокрема, у відновленні політичної стабільності та здійсненні економічних реформ.
14 жовтня група Прогресивного альянсу соціалістів і демократів підписала Меморандум про співпрацю з правлячою в Україні Партією регіонів.
За матеріалами: УНІАН
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку