Путін переконаний, що Росія повинна брати участь в управлінні світом — CNN

Поділитися
Путін переконаний, що Росія повинна брати участь в управлінні світом — CNN © EPA-EFE/MAXIM SHEMETOV/POOL
Для Путіна позиція Росії у світі є особистою справою.

Президент США Дональд Трамп заявив, що вважає, що Владімір Путін хоче миру. Україна та її європейські союзники не вірять у це, тоді як сам російський лідер заявив, що хоче миру, але потім відмовився погодитися на нього, коли йому запропонували таку можливість.

Однак насправді Путін хоче набагато більшого. Російський лідер не приховує, що вважає, що Україна не повинна існувати як незалежна держава, і він неодноразово говорив, що хоче, щоб НАТО скоротилося до розмірів часів холодної війни.

Але понад усе він хоче бачити новий світовий порядок — і він хоче, щоб Росія відігравала в ньому головну роль, зазначає Івана Коттасова, старший репортер CNN International, що базується в Лондоні.

Щоб зрозуміти, чого Путін хоче від нинішніх переговорів зі США, важливо пам'ятати, що обидві сторони ведуть переговори тому, що Сполучені Штати зробили політичний розворот за часів Трампа, а не через фундаментальну зміну в російському мисленні, пише Коттасова.

Трамп хоче, щоб війна в Україні закінчилася якомога швидше, навіть якщо це означатиме подальші територіальні втрати для України. Це означає, що Путін мало що втрачає від переговорів.

Марк Галеотті, британський політолог та один із провідних експертів по Росії вважає, що для Путіна і його оточення наполягання Трампа на припиненні вогню просто дає можливість отримати швидкі перемоги, не забуваючи при цьому про довгострокові цілі.

"Путін — опортуніст. Йому подобається створювати динамічні, хаотичні ситуації, які відкривають безліч можливостей. А потім він може просто вибрати, яка можливість йому подобається, і він може передумати", — сказав Галеотті.

Путін і його помічники чітко дали зрозуміти, що їхні довгострокові цілі не змінилися. Навіть говорячи про бажання миру, російські чиновники продовжують наполягати на тому, що "першопричини" війни в Україні мають бути "усунуті".

З погляду Кремля, ці "першопричини" полягають у суверенітеті України та її демократично обраному президенті Володимирі Зеленському, а також у розширенні НАТО на схід за останні 30 років.

"Найпростіший спосіб для Росії досягти бажаного в іншій країні — не військовим шляхом, а через втручання у виборчий процес", — сказала Крістін Берзіна, керуючий директор Німецького фонду Маршалла США, додавши, що цілком можливо і навіть ймовірно, що саме це Москва спробує зробити після встановлення режиму припинення вогню.

Водночас доцент кафедри російських і слов'янських наук в Ноттінгемському університеті Моніка Вайт припускає, що Путін прагне повернути Росію на світову арену, створивши клин між Європою і США та об'єднавшись з іншими супротивниками Заходу.

Путін явно вважає, що Росія повинна брати участь в управлінні світом. Можливо, він має однодумця в Білому домі. Трамп чітко дав зрозуміти, що вважає, що найбільші та найпотужніші країни повинні отримувати те, що вони хочуть — чи то Гренландія, чи то Панамський канал, чи то шматок України, підсумувала Коттасова.

Раніше колумніст The Washington Post Девід Ігнатіус зазначив, що Путін вже отримав найважливішу поступку з боку США — повернення Росії зі статусу вигнанця до того, що Кремль назвав угодою Трампа про "нормалізацію двосторонніх відносин". 

 

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 1
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Ozirius Shewu
2 Сiчня 2021, 10:25
80-ті роковини Бабиного Яру нагадують про важливість виконувати міжнародні гарантії без Мюнхену і допомоги Кремля Гітлеру ніякої війни і Бабиного Яру не було б, як і зараз потурання агресії РФ це теж повторення спроби розпочати Третю світову війну для переділу світу.
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі