Російське членство в запропонованому Євразійському Союзі навряд чи зменшить поширений серед культурних і політичних еліт пострадянських країн скептицизм щодо зовнішньополітичних цілей Росії.
Про це в своїй статті для ZN.UA пише доцент кафедри політології Національного університету «Києво-Могилянська академія» Андреас Умланд.
Щоб домогтися цього, Росії довелося б пройти через істотну трансформацію свого політичного дискурсу. У тому числі через докорінний перегляд недавнього минулого, зокрема оцінки національної політики царського та радянського режимів.
«Але до цього нинішні інтелектуальні й політичні еліти, які домінують у Росії, вочевидь не готові. - Швидше, навпаки: більшість росіян визнають безглуздою ідею вибачення за репресії, що їх проводили російські царі та радянські лідери стосовно неросійського населення, культур і традицій. Багато росіян обурені критикою російської імперської історії XVIII, XIX і XX століть із боку неросійських (і деяких російських) істориків. Хоча більшість росіян із гордістю відзначають багатовікову спадкоємність та різні досягнення старої Росії, СРСР і РФ, вимога до Росії покаятися за царську й радянську репресивну політику стосовно національних меншин видасться їм скандальним блюзнірством».
Детальніше читайте в свіжому випуску «Дзеркала тижня. Україна» в статті Андреаса Умланда «Безперспективний Союз».