Пріоритетами Стратегії воєнної безпеки України, затвердженої 25 березня, вказано набуття членства в НАТО, інтеграція в європейські оборонні структури і прагматичне міжнародне військове співробітництво.
«Головною метою Стратегії воєнної безпеки України є заздалегідь підготовлена і всебічно забезпечена комплексна оборона України в рамках стримування, стійкості і взаємодії, що забезпечує військову безпеку, суверенітет і територіальну цілісність держави.., а також, що сприяє інтеграції України в євроатлантичний безпековий простір та набуття членства в НАТО», - йдеться в документі, опублікованому на сайті президента України.
Укладачі Стратегії констатували, що для відповідності військовим стандартам НАТО й отримання членства в Північноатлантичному альянсі Україні належить провести ряд реформ в оборонному секторі.
Реалізація Стратегії має бути спрямована на:
- завершення впровадження в силах оборони військових (адміністративних, оперативних і технічних) стандартів НАТО;
- зміцнення кадрового потенціалу Збройних сил України, ефективне управління кар'єрним зростанням особового складу і трансформація військової професійної культури на основі євроатлантичних принципів;
- формування системи об'єднаного керівництва з підготовки та ведення комплексного захисту України відповідно до принципів НАТО.
Серед завдань Стратегії вказано:
- вдосконалення планування в сферах національної безпеки і оборони;
- забезпечення практичної спрямованості оборонного планування та його узгодження з бюджетним плануванням в Україні і процесом оборонного планування НАТО;
- розвиток системи логістичного забезпечення збройних сил України за стандартами НАТО;
- забезпечення Збройних сил сучасними високотехнологічними озброєннями і спеціальною технікою для забезпечення виконання завдань, в тому числі в рамках операцій НАТО.
У грудні 2018 року Верховна Рада прийняла в першому читанні поправки в закон "Про оборону України", включивши в нього поняття "військова стандартизація", "військовий стандарт", "стандарт НАТО", "стандарт у сфері оборони держави-члена НАТО", "орган військової стандартизації" та їх тлумачення.
21 лютого 2019 року набули чинності зміни до Конституції щодо стратегічного курсу України на набуття повноправного членства в НАТО та ЄС.
Взаємини України і НАТО отримали новий заряд енергії після приєднання Києва до програми "Партнерство посилених можливостей" у червні цього року.
В українській столиці зацікавлені в максимальному використанні Партнерства посилених можливостей, щоб наблизити членство в НАТО. Але яким буде подальший діалог з Альянсом? Читайте в статті Альони Гетьманчук “Євроатлантичний трек” у ZN.UA.