За словами речниці Сейму Литви Вікторії Чміліте-Нільсен, члени парламентів країн НАТО переконані в тому, що держави Альянсу мають збільшити фінансування системи оборони та прийняти Україну до НАТО. Про це повідомляє DELFI.
У Литві відбулася зустріч представників парламентів країн НАТО, Швеції та України, де обговорювалися виклики, з якими зіштовхнувся Альянс, а також підвищення фінансування і зміцнення оборони та плану довгострокової допомоги Україні.
«Насправді є згода і в тому, що треба збільшити фінансування (оборони) індивідуальних країн, і в питанні членства України в НАТО, цю країну практично всі, хто виступав, бачать серед членів НАТО», - сказала вона.
Чміліте-Нільсен додала, що лідери парламентів різних країн Альянсу «говорили в один голос», незалежно від того, якого флангу країна – східного, південного чи північного і чи це держави, які мають намір стати членами НАТО.
Нещодавно президент України Володимир Зеленський заявив, що деякі країни НАТО наскільки бояться РФ, що не хочуть бачити Україну в Альянсі.
За даними ЗМІ, країни НАТО розглядають можливість надання Україні гарантій безпеки за аналогією з чинними гарантіями для Ізраїлю до вступу нашої держави в Альянс. Йдеться про пріоритет у передачі озброєнь і технологій, але не пряме залучення іноземних військ для захисту територій.
Попри те, що сценарій запрошення України до НАТО вже у Вільнюсі виглядає як малореалістичний, у Києва насправді немає права на іншу позицію. Чому Україна все ж повинна наполягати на запрошенні до Альянсу на липневому саміті, пояснює Альона Гетьманчук у статті «Україна—НАТО: у Вільнюсі мають бути виправлені помилки Будапешта та Бухареста».