"Провладні члени БПП і Народного фронту зірвали засідання антикорупційного комітету. Після вчорашніх фальсифікацій щодо Брауна на фейковому засіданні та провалу у сесійній залі – на легітимне засідання вони тупо не прийшли. Хоча були з ранку в Раді. Боротьба за НАБУ переноситься на наступний тиждень", – написав він у Facebook.
Напередодні, 16 березня, частина членів антикорупційного комітету Ради від БПП, НФ і "Відродження" провела засідання з порушенням регламенту, на якому рекомендувала парламенту розглянути дві кандидатури до призначення в комісію з проведення аудиту діяльності НАБУ.
До призначення були рекомендовані американець Роберт Сторч, раніше вже схвалений комітетом у легітимному складі, а також британець Найджел Браун, за призначення якого виступають фракції БПП та НФ.
В той же день питання обрання члена комісії з незалежного аудиту НАБУ спробували внести до порядку денного Ради, однак в підтримку відповідного рішення проголосували лише 205 парламентарів.
Вранці 16 березня в ЗМІ з'явилася інформація про те, що БПП запропонували скликати антикорупційний комітет Ради без участі її голови. "БПП хоче схвалити кандидатуру британця Найджела Брауна, щоб винести це питання в сесійний зал",- заявило джерело.
Сам Єгор Соболєв в Facebok повідомив про те, що відповідно до закону оголосив про призначення засідання комітету на 17 березня, о 14:15 - відразу після завершення парламентського засідання.
Нагадаємо, на засіданні 23 лютого Верховна Рада не змогла обрати кандидата до складу комісії, відповідальної за аудит ефективності діяльності НАБУ. Кандидатуру американця Роберта Сторча, призначення якого було підтримане антикорупційним комітетом парламенту, підтримали всього 76 депутатів. Після цього провалилося також голосування щодо альтернативної кандидатури Найджела Брауна – за нього вдалося зібрати лише 214 голосів.
Як повідомляли в "Центрі протидії корупції", кандидатуру Брауна вранці 23 лютого в обхід антикорупційного комітету узгодили фракції НФ і БПП. Сам Браун, який був присутній на засіданні Ради, не зміг відповісти на питання, хто його запросив і як він взагалі опинився в Україні. Раніше він працював найманим юристом в приватному секторі. При цьому, активісти сумніваються в юридичних досягненнях і незалежності Брауна.
В ході обговорення кандидатури Брауна, проти його призначення виступили голова антикорупційного комітету Єгор Соболєв і депутат від БПП Сергій Лещенко.
У свою чергу, директор НАБУ Артем Ситник заявив, що депутати від БПП і "Народного фронту" шукають можливість змінити керівництво Національного антикорупційного бюро України (НАБУ) за допомогою нової кандидатури аудитора.