Четверо народних депутатів "винайшли телепорт" - Чесно

Поділитися
Четверо народних депутатів Відсутні у Києві депутати все ж взяли участь у голосуванні
"Радикали" одночасно проводили "спецоперацію" в Одеській області та голосували на пленарних засіданнях Ради у Києві.

Народні депутати від "Радикальної партії" (РПЛ) Дмитро Лінько, Андрій Лозовий та Ігор Мосійчук, а також депутат Євген Дейдей, який став членом РПЛ, не залишаючи лав фракції "Народний фронт (НФ), ) у вівторок, 20 листопада, одночасно голосували на пленарному засіданні у Верховній Раді та перебували в Одеській області, повідомляє Громадський рух "Чесно".

Активісти опрацювали фото та відео на сторінках народних обранців у соціальних мережах і з'ясували, що ті вирушили до Рені та Ізмаїла Одеської області, аби, за їхніми твердженнями, провести там операцію з протидії контрабанді лісу-кругляку через місцеві порти до Румунії.

"Таке "доручення" народним депутатам нібито дав лідер фракції РПЛ Олег Ляшко, який потім на засіданні Ради демонстрував відеоролик їхньої "викривальної операції", - наголошують активісти.

На прохання прокоментувати "роздвоєння" народних обранців Ляшко спочатку закликав "не тролити його", а потім відповів, що відповідає "лише за свою картку, за дисципліну у фракції". Яка у РПЛ, за його словами, залізна.

Загалом напередодні відбулося 26 голосувань, у яких Лінько, Лозовий і Дейдей голосували десять разів, Мосійчук – дев'ять. Усі голосування відбувалися у часовому проміжку з 13:51 до 18:04, саме тоді, коли депутати були на Одещині.

За даними електронної реєстрації, Євген Дейдей був відсутній на обох пленарних засіданнях 20 листопада, проте о 16:46 його картка голосувала за проект постанови про перейменування Кіровоградського району, згодом – за проекти перейменування Кіровоградської і Дніпропетровської областей. На запитання активістів Дейдей відповідати відмовився, порадивши їм "надіслати інформаційний запит".

Андрія Лозового на ранковій і вечірній реєстраціях не було, але він "голосував" за ті ж питання, що й Дейдей. А під час голосувань вів на своїй сторінці в Facebook стрім з Ізмаїла.

Картка Ігоря Мосійчука також з'явилася у слоті після реєстрації на вечірньому засіданні, але взяла участь у девяти голосуваннях. У коментарі ГО він підтвердив, що весь день був на Одещині, і не знає, яким чином його картка могла голосувати.

"У картки запитайте! Моєї картки зі мною не було, я здаю її в секретаріат. Я не знаю, я тільки з літака повернувсь. Може хтось підробив це все, я звідки знаю?", - зазначив він.

Своєю чергою Дмитро Лінько не реєструвався письмово, проте здійснив електронну реєстрацію зранку і ввечері. Під час всіх голосувань 20 листопада картка "радикала" перебувала у слоті, але вперше проголосувала лише о 13:51.

На столі письмової реєстрації в парламенті активістам не змогли до ладу пояснити ситуацію з голосуванням фізично відсутніх депутатів. "Буває таке, що депутат випадково розписується в іншому полі або розпис виходить за межі його поля, і це помилково рахують іншому депутату", - висунули власну версію у ВР.

Згідно з Конституцією, народні депутати повинні особисто виконувати свої обов'язки, зокрема голосувати. Однак санкцій за кнопкодавство законодавством не передбачено.

У червні минулого року у Верховній Раді зареєстрували законопроект, яким пропонується ввести кримінальну відповідальність за неперсональне голосування. Але депутати досі його не розглянули.

У лютому 2017 року активісти ГР "Чесно" напередодні голосування за "антикнопкодавний" проекту закону №1895 назвали депутатів Верховної Ради VIII-го скликання, які стали рекордсменами неперсонального голосування.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі