Через 30 років після закінчення однієї холодної війни починається нова – між Китаєм та Заходом – економіст Пол Такер

Поділитися
Через 30 років після закінчення однієї холодної війни починається нова – між Китаєм та Заходом – економіст Пол Такер © Pixabay
Китай прагне розбудувати торгові та геополітичні структури за своїми правилами.

Через 30 років після закінчення холодної війни починається нова — між Китаєм і Заходом, стверджує провідний вчений-економіст Пол Такер, колишній заступник керуючого Банку Англії, пише Bloomberg.

Оскільки м'язистий Китай прагне перебудувати торгові та геополітичні структури за своїм образом і подобою, США та багато їхніх союзників стикаються з ключовою проблемою: утримати Пекін на себе на борту за допомогою торгових угод та зусиль щодо уповільнення глобального потепління, не відступаючи при цьому від демократичних свобод..

Багато років тому світові лідери могли самостійно визначати свою валютну політику, політику в галузі національної безпеки та прав людини, але сьогодні всі ці речі взаємопов'язані, і все стало важче, стверджує Такер.

Ця нова реальність стала очевидною, коли G7, реагуючи на війну Кремля проти України, заморозила російські валютні резерви, що зберігаються у західних банках, каже Такер.

Він передбачає, що країни, що розвиваються, в кінцевому підсумку повалять існуючий світовий порядок, сформувавши такий, в якому США, Європа і Японія більше не відіграватимуть провідної ролі.

У цій новій ітерації міжнародна торгівля та дипломатичні структури мають повністю перебудуватися. Але, за словами Такера, до цього ще кілька десятиліть, оскільки хоч Китай вже і є світовою державою, але Індія та деякі інші країни, що розвиваються, ще далеко від такого статусу.

Поки що США насолоджуватимуться "затягненим статус-кво" у світових фінансах як емітент головної світової резервної валюти, але у світовій торгівлі, транскордонних інвестиціях і в усьому іншому відбуватиметься більше боротьби за владу, щось середнє між "боротьбою наддержав" і "Новою холодною війною".

Такер вважає, що найближчими роками Китай намагатиметься значно впливати на світову торгівлю і політику, що викликає реальне занепокоєння Заходу, оскільки Пекін, як правило, віддає пріоритет контролю Комуністичної партії над громадянськими свободами.

За його словами, світовим лідерам доведеться йти тонкою межею у відносинах з Пекіном, співпрацюючи з ним у вирішенні нагальних глобальних проблем і дистанціюючись від інших.

"Я думаю, що головне - Китай надто могутній, щоб США та їхні союзники могли вказувати йому, як перебудовувати своє суспільство, — каже Такер. — Проте Захід повинен знайти з ним спільну справу там, де це можливо".

Нагадаємо, Сенат Конгресу США одноголосно схвалив закон, який забороняє використання TikTok на державних телефонах та пристроях у рамках поштовху для боротьби з проблемами безпеки, пов'язаними з компанією соцмереж, що належать Китаю.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі