Частина депутатів «Слуги народу» виступила проти мовного законопроекту Бужанського

Поділитися
Частина депутатів «Слуги народу» виступила проти мовного законопроекту Бужанського частина депутатів "Слуги народу" проти ініціативи Бужанського
Законопроєкт в сесійній залі розглянуть вже 16 липня.

Група народних депутатів з президентської фракції «Слуги народу» заявила, що не підтримує мовний законопроєкт № 2362 про мову навчання національних меншин, який в парламент вніс їхній колега Максим Бужанський.

Відповідні заяви оприлюднили кілька народних депутатів в Facebook.

«Ми повністю усвідомлюємо той факт, що розвиток і поширення державної української мови в системі освіти в нашій країні є запорукою загальнонаціонального порозуміння і єднання українського суспільства в тій же мірі, що і цінності демократії і верховенство права. Без захисту цих базових складових суспільної єдності прогрес в Україні неможливий. Тому заявляємо, що законопроєкт № 2362 суперечить нашим переконанням і вносить розкол в суспільство», - йдеться в заяві групи депутатів.

Ці заяви, зокрема, оприлюднили Богдан Яременко, Анастасія Радіна, Тетяна Циба, Єлизавета Богуцька, Єгор Чернів, Дмитро Гурін, Олександр Санченко.

Відзначимо, що 13 липня "слуги народу" вирішили винести проєкт закону на голосування 16 липня.

У чому суть законопроєкту:

Проєкт закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо навчання державою мовою в закладах освіти» пропонує внести зміни до законів про освіту та функціонування української мови як державної. Зокрема, ним пропонується продовжити строк викладання рідною мовою у школах, де навчаються національні меншини, до 1 вересня 2023 року.

Згідно із законом «Про освіту», дошкільну та початкову освіту в Україні діти можуть отримувати мовою нацменшини, при цьому паралельно вивчаючи державну мову.

З 5-го класу діти навчатимуться державною мовою, а мову національної меншини вивчати як окрему дисципліну. Якщо мова нацменшини належить до мов ЄС, нею можуть викладати одну або декілька дисциплін.

Перехід шкіл національних меншин на викладання українською заплановано на 2020 та 2023 роки відповідно. Тож законопроєкт пропонує встановити єдину дату переходу для шкіл з викладанням офіційною мовою ЄС та шкіл, мова викладання яких до них не належить.

Крім того, законопроєктом передбачено скасування зобов’язання представників національних меншин здобувати базову та профільну середню освіту державною мовою в обсязі не менше 80% річного обсягу навчального часу (положенням доповнено доопрацьований законопроєкт). Виключенням є нацменшини, мови яких є офіційними мовами Європейського Союзу.

Обсяг викладання українською під час навчання нацменшин у середній школі становитиме 20% (40 відсотків у 9 класі), під час здобуття профільної середньої освіти – 60%.

Автором законопроекту є народний депутат Максим Бужанський («Слуга народу»).

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі