Президент України Володимир Зеленський заявив, що не знає, скільки років необхідно для відновлення відносин між Україною і Російською Федерацією на довоєнний рівень. Більш того, за його словами, Росія сама може почати вирішувати це питання. Про це президент заявив в інтерв'ю "Інтерфакс - Україна".
"Я не знаю, скільки треба років для відновлення відносин на тому рівні, на якому вони були до війни. Я думаю, що для багатьох людей в країні це неможливо. Тут знову питання поколінь. Для майбутніх поколінь, може, і можливо. Напевно. Час лікує рани", - заявив Зеленський.
Президент впевнений, що сісти за один стіл переговорів з Росією можливо.
"Якщо президенти сіли за один стіл і своїм прикладом домовилися, що, слухай, що далі так не можна, досить, давай закінчувати війну. Я маю на увазі саме цей рівень розмови: слухай, давай ти сам по собі, ми самі по собі. Але якщо у нас світ, то давай говорити про прагматичні відносини", - зазначив глава країни.
Зеленський вважає, що відносини між українцями і росіянами можуть бути побудовані в прагматичному форматі.
"Тобто з хлібом-сіллю росіян не будуть зустрічати в Україні, але якщо вони будуть приїжджати, коли у нас мир, якщо вони приїдуть, наприклад, в Трускавець, то їм скажуть, окей, заплати гроші, живи, будь ласка, лікуйся. Це будуть прагматичні економічні відносини. А які ще потрібно зробити кроки і скільки часу пройде, щоб тебе знову зустрічали як близьких людей, я навіть не уявляю", - резюмував він.
Нагадаємо, в ході нормандського саміту в Парижі 9 грудня глави чотирьох держав підписали комюніке, серед пунктів якого відзначається припинення вогню в Донбасі, "новорічний" обмін утримуваними особами, розширення мандату ОБСЄ та проведення розведення сил ще в трьох ділянках на лінії розмежування.
Наступна зустріч лідерів України, Франції, Німеччини і Росії запланована на березень 2020 року. За цей час політичні радники лідерів нормандської четвірки повинні узгодити кроки з імплементації політичних заходів: прийняття закону про особливий порядок самоврядування ОРДЛО на постійній основі, інкорпорації "формули Штайнмаєра" в українське законодавство та підготовки місцевих виборів.