Опозиційний міністр праці та соцполітики Андрій Павловський у четвер, 2 листопада, заявив, що після рішення КСУ щодо неконституційності низки положень закону про держбюджет-2010 українці мають право вимагати компенсувати їм різницю у соціальних платежах.
«Для мене, як людини, що займається соціальними питаннями, знаково, що КСУ визнав таким, що не відповідає Конституції пункт сьомий розділу сьомого заключних положень держбюджету на 2010 рік. Де йшлося про те, що уряд на свій розсуд може міняти розміри соціальних платежів, припиняти їх. Виходить, що цілий рік багатьох людей незаконно обмежували і виплачували їм менше, ніж мали б», - сказав він.
Павловський вважає, що Кабмін потрапив у колізію, з якої йому буде непросто вийти.
«Подивимося, як вони зараз будуть діяти: виплатять різницю людям чи ні, чи, може, людям потрібно звертатися до судів, аби відсудити свої гроші. Це - проблема», - сказав бютівець.
Він також підкреслив, що рішення КСУ є обов'язковим до виконання і не може бути оскаржене. «Тому всі платежі повинні бути виплачені у повному розмірі. Люди повинні вимагати те, що їм належить за законом», - підсумував Павловський.
Нагадаємо, 30 листопада Конституційний Суд України визнав неконституційними низку положень закону про державний бюджет України на 2010 рік.
Неконституційною визнано ст. 64 держбюджету, яка встановлює, що до членів сім'ї пільговика при наданні пільг належить дружина (чоловік), їхні неповнолітні діти (до 18 років); не одружені повнолітні діти, які визнані інвалідами з дитинства І та ІІ групи або інвалідами І групи; особи, які проживають разом з інвалідами війни І групи та доглядають за ними за умови, що інвалід війни не перебуває у шлюбі; непрацездатні батьки; особи, які перебувають під опікою та піклуванням громадян, що мають право на пільги, якщо вони живуть разом.
Конституційний Суд також визнав невідповідним Конституції п.7 розділу 7 прикінцевих положень держбюджету щодо повноважень уряду за угодою з Бюджетним комітетом парламенту приймати рішення стосовно перегляду деяких розмірів виплат, визначених законодавством, які передбачають додаткові витрати з державного та місцевих бюджетів.
Окрім того, КС визнав неконституційними пункти 8-13 заключних положень держбюджету.
За матеріалами ForUm