Бюджетний комітет ВР хочуть позбавити права розподіляти гроші

Поділитися
Бюджетний комітет ВР хочуть позбавити права розподіляти гроші
Опозиція запропонувала посилити порядок розподілу бюджетних призначень і забрати частину повноважень у профільного комітету, який штампує рішення уряду.

Опозиція зареєструвала у Верховній Раді законопроект, яким пропонується змінити процедуру перерозподілу бюджетних коштів. Зокрема, рішення Кабміну щодо цього питання має схвалювати не підконтрольний регіоналам бюджетний комітет, а парламент.

Законопроект №2781 зі змінами до Бюджетного кодексу був внесений народним депутатом від фракції "Батьківщина" Тетяною Слюз.

Як пише "Коммерсант-Украина", документом передбачено посилення порядку розподілу і перегляду бюджетних призначень, субвенцій, дотацій з державної казни.

- Бюджетний комітет ВР перерозподілив 1,7 млрд грн "потрібним" регіонам: Єнакієве отримає більше за всіх

Зараз, згідно з нормами кодексу, передача бюджетних призначень від одного розпорядника іншому, а також перерозподіл видатків і надання кредитів за бюджетними програмами, у тому числі і з резервного фонду, здійснюється на підставі рішень Кабміну, узгоджених з комітетом ВР з питань бюджету. За такою ж процедурою відбувається перерозподіл субвенцій і дотацій місцевим органам влади.

Слюз пропонує передати ці повноваження Верховній Раді. Як мовиться в пояснювальній записці до документа, таким чином буде забезпечена прозорість витрачання коштів платників податків. Оскільки парламент уповноважений затверджувати держбюджет, вносити до нього зміни і контролювати їхнє виконання, то і питання перерозподілу коштів повинні розглядатися всім депутатським корпусом, а не виключно членами бюджетного комітету.

Колега Слюз із фракції Олег Медуниця, представник бюджетного комітету, вважає її пропозицію логічною, оскільки нинішній склад комітету просто "штампує рішення уряду щодо зміни бюджету".

Так, за словами Медуниці, тільки на останніх двох засіданнях було перерозподілено близько 8-9 млрд грн на соціально-економічний розвиток регіонів і збільшення субвенцій на погашення різниці в тарифах.

"Обговорення немає. Найкращі і раціональні пропозиції не знаходять підтримки в комітеті. Підтримку знаходять тільки провладні ініціативи", - зазначив він.

Перший заступник голови комітету з питань бюджету Оксана Калєтнік (Компартія) підкреслила, що комітет сформований таким чином, що для кворуму достатньо участі виключно депутатів з Партії регіонів.

"Багато рішень комітет приймає, як філія Кабміну в Раді", - заявила вона.

Тим не менш, пропозицію Тетяни Слюз вона вважає "занадто революційною".

У Партії регіонів також не підтримали пропозицію опозиції. Як заявив народний депутат Олександр Васильєв, ніхто не дасть скоротити повноваження комітету.

"Зміни до держбюджету в Раді ми можемо приймати один-два рази на рік, а поточні питання Кабмін за погодженням з комітетом повинен вирішувати швидко. Влітку парламент піде на канікули, і що тоді робити?" - пояснив він.

На думку експертів, практика узгодження питань перерозподілу в комітеті відповідає світовому досвіду, тому перенесення процедури в парламент тільки ускладнить її. Однак при цьому засідання комітету повинні бути відкритими, і свої зауваження на них повинні висловлювати незалежні експерти і представники профільних асоціацій. !zn

Читайте також:

Найбагатшими в Раді виявилися регіонали і ударівці

Уряд схвалив бюджетну політику на 2014 рік

Гігантські суми державних дотацій, "закачані" в Донецьку область в 2012-му, пішли в нікуди

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі