Брюссель вимагає від України виконати політичні умови для підписання Угоди про асоціацію

Поділитися
© iguides.ru
Невиконання політичної частини зобов'язань України перед ЄС робить неможливим безперешкодне підписання УА.

Європейський Союз знову нагадує українській владі, що для безперешкодного підписання Угоди про асоціацію між Україною та ЄС потрібно виконати "політичні умови".

Про це йдеться у спільній заяві європейського комісара з питань розширення та європейської політики сусідства Штефана Фюле і голови комітету з питань закордонних справ Європейського парламенту Ельмара Брока, зробленій після їхньої зустрічі у Страсбурзі в середу, 15 лютого.

Зокрема Фюле і Брок відзначають, що «останні політичні події в Україні викликають серйозні питання про готовність української влади дотримуватися зобов'язань, закріплених в Угоді, зокрема в області верховенства права та дотримання політичного плюралізму».

«Тому ми закликаємо українську владу гарантувати, що можливості, які створюються Угодою про асоціацію, використовуються у повному обсязі, і що політичні умови для безперешкодного підписання та ратифікації Угоди будуть виконані», - йдеться у документі.

Також Фюле і Брок нагадали, що амбітна Угода про асоціацію, переговори щодо якої були нещодавно завершені, "є результатом кількох років спільного обговорення і забезпечує загальну прихильність до близьких і тривалих відносин, які базуються на загальних цінностях".

"Її реалізація буде рішучим кроком для просування України в бік модернізації та процвітання, а також для поглиблення відносин ЄС і України", - заявили представники ЄС.

Нагадаємо, що одне з основних положень резолюції Європарламенту щодо України від 1 грудня - заклик до українського політичного керівництва "забезпечити участь Тимошенко у політичному житті і у майбутніх виборах восени 2012 року".

Також нагадаємо, що на саміті Україна-ЄС у Києві 19 грудня президент Ради ЄС Херман ван Ромпей заявив, що європейська сторона хотіла б підписати угоду з Україною "якомога швидше", однак поставив підписання УА у залежність від "внутрішніх політичних подій в Україні" .

Зокрема стурбованість ЄС пов'язана з певною заполітизованістю судової системи в Україні, свідченням чого "є справа Тимошенко". Також для ЄС важливі свобода слова і свобода зборів, у зв'язку з чим Україні дуже важливо провести майбутні парламентські вибори "відповідно до демократичних стандартів". !zn

Читайте також:

Єврокомісар вважає справу Тимошенко помилкою української влади

Марек Сівець: Якщо вибори в Україні будуть нечесними - це все, кінець мрії

Тимошенко просить ЄС не зволікати з укладанням асоціації з Україною

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі