Директор Секретаріату з глобальних і європейських питань Кабінету міністрів Великобританії Ангус Лапсли повідомив, що питання ратифікації Угоди про асоціацію України і Євросоюзу в найближчі місяці буде винесений на обговорення парламенту Великобританії.
Про це він повідомив під час зустрічі із заступником глави Адміністрації президента України Валерієм Чалим.
Валерій Чалий, зі свого боку, висловив сподівання, що Великобританія не буде зволікати з ратифікацією Угоди в національному парламенті. Він також ознайомив британську делегацію з внутрішньодержавними механізмами імплементації в Україні Угоди про асоціацію з ЄС.
Заступник глави АП також розповів про останні події в Донбасі і про відданість України процесу мирного урегулирования. При цьому, він підкреслив, що всі сторони повинні неухильно виконувати домовленості, досягнуті в Мінську. Зокрема, це стосується двостороннього режиму припинення вогню, контролю над кордоном, виведення російських військ, звільнення заручників та інтенсифікації діяльності спеціальної моніторингової місії ОБСЄ. Особливо він відзначив залучення на її потреби безпілотних літальних апаратів для моніторингу і верифікації.
Ангус Лапсли висловив підтримку зусиллям України щодо мирного врегулювання. Також він зазначив, що Україна має значний економічний потенціал, і закликав продовжувати боротьбу з корупцією з метою створення належного клімату для збільшення іноземних інвестицій в українську економіку.
Чалий підкреслив, що за останні місяці Україна вдалося зробити рішучі кроки вперед у відновленні Збройних сил і забезпечення власної безпеки. Він висловив переконання, що Україна повинна прискореними темпами провести реформування сектору безпеки, що є одним з пріоритетів представленої Президентом України Петром Порошенком "Стратегії реформ-2020".
На зустрічі також був присутній надзвичайний і повноважний посол Великобританії в Україні Саймон Сміт.
Раніше в МЗС України заявили, що сподіваються на ратифікацію Угоди про асоціацію Україна-ЄС протягом 1-3 років.
На даний момент Угоду ратифікували вже п'ять європейських країна - Румунія, Латвія, Литва, Болгарія та Мальта. !zn