Брат Віктора Медведчука, кума президента Росії Володимира Путіна і лідера проросійської партії "Опозиційна платформа – За життя", Сергій Медведчук, подав до суду на Центральну виборчу комісію України і особисто голову виборчого комітету округу №105, у якому зазнав поразки у боротьбі з кандидатом від "Опозиційного блоку", передає "Громадське".
Медведчук-другий заявив про це журналістам під час інтерв'ю.
"Голова ОВК займається фальсифікацією виборів. Він надав неправдиві відомості, це стаття Кримінального кодексу. Я сьогодні подав позов у Київський апеляційний адміністративний суд на ЦВК і особисто на Черничкина. Тимчасово відсторонили його до з'ясування ситуації", – заявив невдалий кандидат.
При цьому Сергій Медведчук заявив, що нібито не розуміє того, як він програв у окрузі, де його "все знають".
"Опозиційна платформа - За життя" взяла більше 62%, а я навіть половини не набрав. А моє прізвище, між іншим, Медведчук. Мене знає майже кожен житель цього міста... В такому разі, виходить, що хтось ззовні приїхав і проголосував проти? Ну як ще можна це пояснити?", – заявив він.
Нагадаємо, за підсумками обробки 100% протоколів 105-го мажоритарного округу, розташованого у Луганській області, кандидатка "Оппоблока" Вікторія Гриб набрала 39,58% голосів, а представник "Опозиційної платформи – За життя" Сергій Медведчук – 31,7%.
Нагадаємо, 21 липня в Україні відбулися дострокові вибори у Верховну Раду. Центральна виборча комісія повинна оголосити результати голосування протягом 15 днів з дня волевиявлення, тобто не пізніше 5 серпня. До 10 серпня підсумки виборів оголосять офіційно.
Згідно з Конституцією, новообрана Верховна Рада повинна зібратися на своє перше засідання протягом 30 днів з моменту оприлюднення результатів виборів. Останній можливий день, коли повинен зібратися на засідання новий парламент – 9 вересня 2019 року.
Згідно з опрацюванням 98,95% електронних протоколів у багатомандатному окрузі, "Слуга народу" набрала 43.14%, "Опозиційна платформа – За життя" – 13,02%, за "Батьківщину" проголосували 8.18% громадян. Також до Верховної Ради потрапляє партія "Європейська солідарність" з результатом 8.12% і партія "Голос", за яку проголосували 5.84% українців.