3 повторно обрана президентом Парламентської асамблеї Ради Європи терміном на рік.
"Верховенство закону та повага до прав людини залишаються принципами, якими ми (ПАРЄ) повинні керуватися при прийнятті рішень", - підкреслила вона після оголошення рішення в сесійній залі Асамблеї.
Говорячи про події в Україні, Брассер заявила, що Асамблея має сприяти притягненню до відповідальності винних у порушеннях прав людини, будь-якого роду і незалежно від осіб, "чи в ході конфлікту в східному регіоні України, чи у подіях, пов'язаних з Майданом, чи при травневої трагедії в Одесі".
Підбиваючи підсумки першого терміну свого президентства в ПАРЄ, Брассер зазначила, що "2014 рік, безумовно, не був хорошим роком для фундаментальних принципів, на яких заснована Європа".
"Ми стали свідками терору і насильства у багатьох європейських країнах", - зазначила вона, приділивши більшу частину свого виступу Україні. За її словами, український народ, як і раніше страждає, більше 5 тисяч людей загинули, особливо багато цивільних жертв останніх трагедій в Україні, більше мільйона людей змушені покинути свої будинки через бойові дій на Донбасі.
На її думку, Європі потрібна Росія як надійний партнер з відповідальною владою, але для цього Росія повинна виконати свої міжнародні зобов'язання.
Група депутатів ПАРЄ сьогодні оскаржили повноваження російської делегації. Сталося це під час церемонії відкриття сесії. Ініціатором виступив британець Роберт Уолтер.
Щоб поставити під сумнів повноваження російської делегації в залі повинні встати не менше 30 членів асамблеї. Підрахунок голосів не проводився, але візуально цю ідею підтримали набагато більше членів ПАРЄ, ніж це потрібно.
Тепер протест про позбавлення росіян повноважень повинні розглянути в регламентному комітеті. Розгляд цього питання заплановано на середу 28 січня.