На думку політика, необхідно, щоб протягом найближчих трьох років в українських судах сформувалася єдина практика щодо розміру застави у тих чи інших питаннях.
"Зараз рішення судів щодо розмірів застав викликають в суспільстві багато запитань: чому одному народному депутату суд призначив заставу 300 тисяч, а іншому – 50 мільйонів. На мою думку, за тими чи іншими обвинуваченнями, статтями, практика має бути однакова", - наголосив Кононенко в ефірі телеканалу "112 Україна".
Він також розповів, що дозволить слідчім та прокурорам впевнено проводити слідство.
"У випадку, коли Верховна Рада надала дозвіл на зняття депутатської недоторканості, але не надала дозволу на арешт народного депутата, проблему можна вирішити шляхом обмеження пересування та вилученням закордонних паспортів. Вважаю, що у випадку використання усіх запобіжників в комплексі, цього буде достатньо для того, щоб правоохоронні органи впевнено проводили слідство", – підкреслив народний депутат.
Нагадаємо, 21 червня Генеральна прокуратура внесла у Верховну Раду п'ять подань про притягнення до відповідальності народних депутатів України. Спікер ВР Андрій Парубій направив їх у Регламентний комітет.
Подання стосувались депутатів: Євгенія Дейдея (НФ); Олеся Довгого ("Воля народу"); Андрія Лозового (РПЛ); Борислава Розенблата (БПП) і Максима Полякова (НФ).
Рада відмовилася знімати недоторканність з Дейдея і Лозового, однак проголосувала за зняття недоторканності з Довгого та Полякова.