Представники бойовиків "ДНР" і "ЛНР" в робочих підгрупах Тристоронньої контактної групи роблять дії, в яких простежується намір зірвати робочий процес.
Про це заявив агентству "Інтерфакс-Україна" джерело, близьке до української частини Тристоронньої контактної групи.
"Їх деструктивний підхід до діяльності робочих підгруп не міг не позначитися на ефективності і самій атмосфері консультацій. В діях Донецька і Луганська чітко простежується намір зірвати роботу підгруп, відійти від узгоджених на їх засіданнях пропозицій", - сказав співрозмовник агентства в п'ятницю.
Керівництво "ДНР" і "ЛНР" в особі Олександра Захарченко та Ігоря Теслярської, які поставили свої підписи під Мінськими документами вересня 2014 року і до лютого 2015 року і взяли на себе відповідальність за їх виконання, "в черговий раз відмовилися від участі у консультаціях з Тристоронньої контактною групою, чим підтвердили своє небажання реалізовувати досягнуті домовленості", - зазначив співрозмовник.
Крім того, він нагадав, що робочі підгрупи почали свою діяльність на тлі триваючих порушень режиму припинення вогню і відвертих збройних провокацій проти Збройних сил України з використанням на лінії зіткнення важких озброєнь, які згідно з Мінським домовленостями повинні були бути відведені на максимальні дальності їх стрільби, а також активізації диверсійно-розвідувальної і підривної діяльності на території України.
"Недавнє затримання у Луганській області у ході зіткнення з українськими правоохоронцями двох кадрових співробітників Головного розвідуправління Генштабу Збройних сил Російської Федерації – яскраве тому свідчення", - акцентував він.
Українська сторона, за його словами, буде і надалі вимагати від так званих "ДНР" і "ЛНР", а також РФ (як учасника "Нормандського формату" і гаранта виконання Комплексу заходів з імплементації Мінських домовленостей) належного виконання передбачених ними кроків по деескалації та вирішення нагальних гуманітарних проблем.
"Вичерпні невідкладні заходи повинні бути вжиті для забезпечення реального припинення вогню, відводу артилерійських систем калібру 100 мм і вище, повного і безперешкодного допуску спостерігачів ОБСЄ, звільнення заручників і незаконно утримуваних осіб за принципом "всіх на всіх", розблокування гуманітарної допомоги", - пояснив він позицію української сторони.
Українська частина контактної групи також готова до активної роботи по виконанню інших домовленостей, передбачених Мінськими документами 2014 і 2015рр, "що було підтверджено конструктивним участі в консультаціях Тристоронньої контактної групи і роботі тематичних підгруп", повідомив співрозмовник.
Також співрозмовник агентства проінформував, що на робочій підгрупі українська сторона виступила з детально відпрацьованої ініціативою щодо демілітаризації н. п. Широкіно (поблизу Маріуполя), додатковими конкретними пропозиціями щодо деескалації ситуації в н. п. Трьохізбенка (Луганська обл.) і в районі Донецького аеропорту.
"Аргументовано відстоювали необхідність здійснення додаткових кроків, спрямованих на забезпечення режиму припинення вогню. Мова йде про відвід танків, гармат калібром до 100 мм і мінометів калібром 85 мм", - додав він.
Також українська сторона ініціювала активне залучення авторитетних міжнародних організацій, зокрема Міжнародного комітету Червоного Хреста, до звільнення заручників і незаконно утримуваних осіб.
Співрозмовник агентства зазначив, що українська сторона настійно закликала окремі райони Донецької і Луганської областей "вжити вичерпних заходів щодо виконання Мінських домовленостей в повному обсязі, в т. ч. щодо забезпечення результативних консультацій з Тристоронньої контактною групою та діяльності її тематичних підгруп".
Між тим, сьогодні, 22 травня, в Мінську учасники контактної групи з врегулювання конфлікту в Донбасі домовилися про припинення вогню в Широкіно.