Рішення Путіна призвати 300 тисяч резервістів для посилення своїх військ в Україні радше продовжить війну, ніж вплине на її результат, пише Bloomberg.
Тим не менш, це може допомогти Кремлю виграти час для реалізації ширшої стратегії, включаючи посилення енергетичної кризи в Європі та загрозу ядерного удару по невизначених цілях, спрямованого на підрив іноземної військової та фінансової підтримки для Києва.
Все, що стосується рішення Путіна про часткову мобілізацію, оточене питаннями, включно з доцільністю самої кількості (мобілізованих). Серед інших невідомостей – швидкість, якість і цілі масових навчань, які ось-ось розпочнуться.
Мобілізація задля ротації виснаженого війська
Але базові підрахунки показують, що програма поетапного набору новобранців в Росії буде спрямована більше на відновлення спроможності та ротацію виснажених бойових частин, ніж на надання нових сил, кажуть військові аналітики як у Вашингтоні, так і в Москві.
Восьмий місяць окупанти перебувають у польових умовах
За підрахунками союзників Києва, Росія не тільки втратила в Україні близько 80 тисяч солдатів убитими або пораненими, але й через недостатню кількість живої сили для ротації багато військ уже восьмий місяць проводять у польових умовах.
«Я не впевнений, що це дорівнює ескалації, але це подовжує час, який потрібен Україні для перемоги», — сказав Ігор Левченко, керівник відділу стратегічного моделювання New Geopolitics, Київського Аналітичного Центру.
Одним із небагатьох стратегічних успіхів Росії було уповільнення поставок зброї зі США та від інших союзників в Україну шляхом погрози ескалації. Це затримка поставок систем озброєнь – від протитанкових ракет Javelin до реактивних систем залпового вогню HIMARS. Левченко побоюється, що передача цих видів озброєння таки може спровокувати відповідь Росії.
У статті Bloomberg йдеться також про те, щоозброївшись ATACMSами та Abramsами, Україна може повернути території за кілька тижнів, але є одне “але”,про що ми писали в окремій новині.
Дилема Кремля: неефективні призовники або час на підготовку
Західні офіційні особи заявили на брифінгу, що російське військове командування зіткнеться з дилемою: або розмістити на полі бою дуже низькоякісні сили, сформовані з призову, або витратити час на підготовку більш якісних сил. Вони також передбачили, що нові підрозділи будуть погано оснащені.
Чи достатньо 300 тисяч путінських військ, щоб закріпитись
«300 тисяч додаткових військ недостатньо для того, щоб Росія просувалася в Україні», — сказав Павло Золотарьов, російський генерал у відставці, який зараз є аналітиком в Інституті досліджень США та Канади в Москві. «Цього якраз достатньо, щоб зупинити український наступ і закріпити контроль над територіями, які зараз контролюють російські сили».
Часткова мобілізація «навряд чи створить ефективних солдатів» або заблокує можливості України відвоювати територію взимку, дійшли висновку у своїх останніх оцінках Інститут вивчення війни, аналітичний центр США, який відстежує конфлікт у щоденних звітах.
Наступ України продовжує прогресувати, але сповільнився після різких успіхів на початку цього місяця в північно-східній Харківській області.
Марк Гертлінг, колишній генерал-командувач армії США в Європі, вказав на обмежені можливості Росії та серйозні недоліки в базових методах навчання, які він бачив під час візитів до російської армії.
«Це було жахливо», — написав Гертлінг у твіттері. «Ознайомлення проти кваліфікації володіння гвинтівками, елементарна перша допомога, дуже мало симуляцій для збереження ресурсів і...найголовніше...жахливе керівництво «сержантами муштри».
Нагадаємо, після указу Путіна, Росію сколихнули масові протести проти мобілізації.
Проблема низького морального духу буде постійною
Російське командування, за його словами, матиме погані варіанти рішення того, що робити з новими призовниками, заявив фахівець із російських військових аналітичних центрів CNA у Вашингтоні Майкл Кофман. Він сказав у подкасті, що ціль у 300 000 осіб, ймовірно, є «умовною».
За словами Кофмана, одним із завдань російського керівництва зараз буде поповнити існуючі російські бойові тактичні групи в Україні, багато з яких укомплектовані на 40-50% від запланованої чисельності. Але здебільшого російські навчання відбуваються в підрозділах, забираючи для виконання роботи дефіцитних і виснажених офіцерів.
«Росія може спробувати зупинити погіршення ситуації у своїх військах і спробувати вирішити кількісний аспект збройних сил», — констатував він. «Але вони не можуть виправити якість, тому що вони вже використали своє найкраще обладнання, своїх найкращих офіцерів, свої найкращі боєприпаси, і проблема низького морального духу буде постійною».