Посли держав «Великої сімки», які 3 лютого зустрілися з президентом Володимир Зеленським та обговорили введення санкцій проти каналів ZiK, NewsOne і «112 Україна», погодилися з аргументами глави держави щодо протидії пропаганді.
«Посли погодилися, що існує потреба боротися з дезінформацією в рамках свободи і плюралізму ЗМІ», - йдеться в заяві, опублікованій групою дипломатів у Twitter у четвер, 4 лютого.
Посли погодились, що існує потреба боротися з дезінформацією в рамках свободи та плюралізму медіа. 2/4
— G7AmbReformUA (@G7AmbReformUA) February 4, 2021
Увечері 2 лютого президент Володимир Зеленський своїм указом ввів у дію рішення РНБО про накладення п'ятирічних санкцій на телеканали ZiK, NewsOne, «112 Україна» та їх формального власника - члена парламентської фракції «ОПЗЖ» Тараса Козака. Під санкціями також опинилися літаки Козака і Віктора Медведчука, на які вони регулярно літали в Москву в обхід заборони на пряме авіасполучення з РФ.
Санкції передбачають блокування активів, економічної і фінансової діяльності, анулювання ліцензій.
За даними ZN.UA, підставою для санкцій стала причетність компаній Козака до закупівель вугілля в ОРДЛО, що розцінюється як фінансування тероризму.
Рішення підтримали всі члени РНБО за винятком спікера Дмитра Разумкова.
Санкції проти каналів з пулу Медведчука спровокували розкол у фракції «Слуги народу» : більшість підтримали рішення президента, однак багато з ним не згодні. Підтримали Зеленського депутати фракцій «Голосу» і «Європейської Солідарності». «ОПЗЖ» виступила проти, а один з її лідерів Вадим Рабінович звинуватив Зеленського в «фашизмі».
Рішення РНБО підтримали США, в ЄС його поки що вивчають. Прогнозовано заявили про «наступ на свободу слова» в Кремлі.
Детальніше читайте в матеріалі ZN.UA "Санкції проти телеканалів Медведчука: головне" .