"Журналісти в регіоні ОБСЄ повинні мати можливість працювати, не боячись залякування або позбавлення волі. Ми закликаємо Російську Федерацію виконувати свої міжнародні зобов'язання і обов'язки в рамках ОБСЄ, в тому числі щодо забезпечення свободи слова, свободи ЗМІ, а також верховенства права".
"Більше 70 інших українських політичних в'язнів незаконно позбавлені свободи і затримані в анексованому Криму і в самій РФ. ЄС і всі інші країни, які приєдналися до заяви, розраховують, що міжнародні стандарти з прав людини в Криму будуть дотримуватися і Росія негайно звільнить всіх незаконно затриманих українських громадян на Кримському півострові і в самій РФ", - заявив представник делегації ЄС Іоанніс Враїлас, повідомляє Укрінформ.
Дипломат додав, що до цієї заяви, поряд з 28 країнами-членами ЄС, приєдналися Колишня Югославська Республіка Македонія, Чорногорія, Албанія, Боснія і Герцеговина, Ісландія, Норвегія, Молдова, Грузія, Канада, США та Україна.
У жовтні 2016 року ФСБ затримала в Москві українського журналіста Романа Сущенка, назвавши його кадровим співробітником української військової розвідки. Проти українського громадянина відкрили кримінальне провадження за статтею "шпигунство". ФСБ звинуватила Сущенка в зборі інформації про російське вторгнення в Україну. Під час досудового розслідування і судового розгляду справи він провину не визнав.