Більшу частину високих зарплат нових українських чиновників складатимуть надбавки

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Більшу частину високих зарплат нових українських чиновників складатимуть надбавки Нових українських держслужбовців хочуть посадити на гачок надбавок
Україна прагне в ЄС, але українським чиновникам пропонують аж ніяк не європейську систему оплати праці.

Реформатори голосно повідомляють про те, що у нових чиновників будуть високі зарплати, але забувають згадати про те, що підхід до їхньої оплати праці залишиться не європейським. 30% оплати їхньої праці становитиме оклад, а 70% - надбавки за особливо важливі роботи. Про систему оплати роботи нових чиновників в інтерв'ю DT.UA розповів міністр Кабінету міністрів Олександр Саєнко.

У рамках реформи держуправління проект державного бюджету на 2018 рік передбачає на утримання держслужбовців 758,3 мільйонів гривень. Згідно з затвердженим Мінфіном штатним розкладом, п'яти міністерствам на рік знадобиться 215 мільйонів 175 тисяч гривень. При цьому оклад одного генедиректора директорату варіює в межах від 7 до 9,5 тисяч гривень. Та, з урахуванням надбавок за виконання особливо важливих робіт, може досягати 53 тисяч гривень. Останні в проекті бюджету на 2018 рік не передбачені.

"Систему оплати роботи нових держслужбовців ми передбачили в поданих змінах, у тому числі в Законі "Про держслужбу", щоб на 2018 рік залишити право Кабміну встановлювати ці надбавки. Це що стосується юридичної сторони. Що стосується Закону про держбюджет, то на цю реформу в цілому (і на першу, і на другу хвилю), за підрахунками Мінфіну, закладено 1 мільярд 489 мільйонів гривень. Ця сума складається з двох частин: 20 мільйонів євро в гривневому еквіваленті – технічна допомога ЄС, решта покриватиметься з держбюджету. Ми вважаємо, що цих грошей буде достатньо, щоб завершити в наступному році трансформацію всіх міністерств", - пояснив Саєнко.

Питання надбавок для чиновників в Україні стоїть вже давно. Маленький оклад і великі надбавки, які регулює керівник, дають можливість для маніпуляцій працівником, у тому числі політично. Незважаючи на вочевидь "не європейський" підхід у даному питанні, в Кабміні все одно планують залишити високим чиновникам можливість тримати держслужбовців на гачку надбавки.

"Коли ми готували Закон "Про держслужбу", була прийнята модель "70 на 30", тобто оклад повинен складатися з 70% зарплати, і не більше 30% - додаткові надбавки. Ця модель найбільш об'єктивна. Але зараз у нас в системі оплати праці існують дуже великі розриви і дисбаланси між різними державними категоріями. Зараз у законі закладена норма мінімального окладу, що дорівнює двом прожитковим мінімумам. До кінця року, згідно Стратегії, ми повинні представити нову концепцію оплати праці держслужбовців. Тому для поетапного підвищення зарплати держслужбовця, з одночасною оптимізацією і упорядкуванням функцій і чисельності, ми залишили Кабміну інструмент, за допомогою якого, до того, як ми вийдемо на фінальну модель, можна встановлювати надбавки", - прокоментував даний момент міністр.

На думку Саєнка, по мірі реформування держапарату, витрати на утримання держуправління знижуватимуться. До моменту завершення реформи вони і зовсім вийдуть на рівень "нормальних конкурентних зарплат".

"По завершенню реформи, розрахованої до 2020 року, ми все ж повинні вийти на модель держслужби з об'єктивно впорядкованою чисельністю держслужбовців, з нормальними конкурентними зарплатами, які повністю покриватимуться з держбюджету", - підкреслив чиновник.

Детальніше про підвищену оплату праці нових чиновників читайте в інтерв'ю Олександра Саєнка в тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі