Переважна частина жителів України підтримує проведення децентралізації прийняття рішень та курс на зміцнення збройних сил країни. Як пише в своїй статті для DT.UA Володимир Кулик, це випливає з результатів соцопитування, проведеного КМІС у лютому нинішнього року.
Згідно з наведеними даними, тезу "Більшість рішень, що стосуються життя людей, повинні прийматися не в столиці, а на місцях" підтримують понад 80% респондентів (варіант "Швидше згоден" в опитуванні вибрали 44,5% опитаних; варіант "Цілком згоден" – 38,4%).
Теза "Аби захиститися від агресії з боку Росії, Україна має активно зміцнювати збройні сили" у ході опитування також підтримали понад 80% опитаних (варіант "Швидше згоден" обрали 32,2% респондентів, варіант "Цілком згоден" – 48,7%).
"Прикметно, що переважна більшість українських громадян хоче, аби держава готувалася до війни й водночас демократизувалася для мирного життя, облаштування якого вони не хочуть відкладати до закінчення війни. Власне, тому вони й бажають різних реформ, хоч і не так одностайно", – зазначає Кулик.
Соціологічне опитування проводив Київський міжнародний інститут соціології на кошти Університету імені Джорджа Вашингтона та Єльського університету (США). Польовий етап тривав з 10 по 20 лютого 2017 року.
Опитано 2400 респондентів у 110 населених пунктах всіх областей України, крім Автономної Республіки Крим. У Донецькій і Луганській областях опитування проводилися тільки на територіях, підконтрольних українській владі. Статистична похибка не перевищує 3,3%.
Детальніше про результати проведеного соцопитування і ставлення України до реформ читайте в матеріалі Володимира Кулика "Кому в Україні потрібні реформи?" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".