Більшість українців незадоволені діяльністю Верховної Ради

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Більшість українців незадоволені діяльністю Верховної Ради 60% українців вважають, що парламент повинен працювати краще
При цьому тенденція зберігається серед прихильників різних політичних сил.

Як населення України в цілому, так і виборці зокрема незадоволені тим, як працює Верховна Рада, свідчить опитування "Центру Разумкова".

Серед українців загалом не задоволені діяльністю парламенту 61.5%, задоволені - 21%; серед тих, хто брав участь у виборах Ради - 59% і 21% відповідно, говориться у звіті за результатами дослідження, який є в розпорядженні ZN.UA.

Соціологи відзначають, що не задоволені діяльністю Верховної Ради як виборці опозиціонерів - партії "Опозиційний блок" (не задоволені - 86%, задоволені - 4%), як і виборці партій, що входять у коаліцію більшості: "Радикальної партії Олега Ляшка" (задоволені діяльністю Верховної Ради 20%, не задоволені - 58%, що є максимальним значенням), "Самопомічі" (відповідно 30% і 46%), "Батьківщини" (29% і 38%), "Блоку Петра Порошенка" (35% і 51%).

Єдина партія, чиї виборці більш-менш прихильно оцінюють діяльність Верховної Ради - це "Народний фронт" (41% негативних оцінок і 40% - позитивних).

Дослідники також відзначають традиційно низькі показники довіри до Верховної Ради: довіряють їй 31% опитаних, не довіряють - 57%. Причому не довіряють новому парламенту як прихильники "Опозиційного блоку" (не довіряють - 95%, довіряють - 3%), так і виборці деяких політичних сил більшості: "Радикальної партії Олега Ляшка" (довіряють 28%, не довіряють 60%), "Батьківщини" (34% і 45%), "Самопомічи" (43% і 51%). Діляться навпіл оцінки виборці "Блоку Петра Порошенка" - 43% і 44%, і тільки виборці Народного фронту скоріше довіряють Верховній Раді (52% довіряють і 34% - ні).

При цьому дослідники встановили, що більшість виборців різних політичних сил, у тому числі тих, які пройшли в парламент, задоволені діяльністю своїх партій.

Дослідження провели Фонд "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та соціологічна служба Центру Разумкова з 19 по 24 грудня 2014 року. Опитано 2008 респондентів віком від 18 років у всіх. Теоретична похибка вибірки - 2,3%.

Опитування здійснювалося в рамках проекту Громадського соціологічного консорціуму за фінансової підтримки програми МАТРА Посольства Нідерландів в Україні та Європейського Союзу.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі