«Ми маємо намір розвивати взаємодію з ОБСЄ буквально в усіх напрямках, - зазначив А. Савіних. - І можу навести останній приклад: Республіка Білорусь запросила спостерігачів ОБСЄ для участі в судових розглядах у справі учасників заворушень 19 грудня. Це технічна місія, яка буде стежити за ходом судового процесу з точки зору виконання всіх зобов'язань Білорусі в контексті членства в ОБСЄ».
На думку А. Савіних, рано чи пізно доведеться сідати за стіл переговорів, доведеться повертатися до конструктивної позиції. «Я думаю, що позиція наших європейських партнерів наразі також проходить певну еволюцію, коригування, існують різні точки зору», - зазначив він.
Нагадаємо, Рада міністрів закордонних справ ЄС на засіданні 31 січня в Брюсселі ухвалила рішення заборонити в'їзд до Євросоюзу 158 посадовим особам Білорусії, включаючи президента Олександра Лукашенка і його синів - помічника президента з питань національної безпеки Віктора Лукашенка та бізнесмена Дмитра Лукашенка. Будуть також заморожені їхні активи в країнах союзу, якщо такі буде виявлено. Пізніше до санкцій приєдналися європейські країни, які не входять до ЄС.
19 грудня 2010 в Білорусі пройшли президентські вибори, на яких, за даними Центральної виборчої комісії країни, переміг діючий Президент Олександр Лукашенко з підтримкою близько 80% голосів виборців. Увечері того ж дня міліція жорстко придушила акції протесту опозиції, заарештувавши близько тисячі людей, у тому числі сім з дев'яти альтернативних кандидатів у президенти. За заявами самих ув'язнених, у в'язниці до них застосовувалися тортури.
За матеріалами агентства «Белта»