Бессент припустив, що угоду про копалини можуть підписати наступного тижня

Поділитися
Бессент припустив, що угоду про копалини можуть підписати наступного тижня © EPA-EFE/JIM LO SCALZO
Зараз документ перебуває на розгляді Києва.

Міністр фінансів США Скотт Бессент заявив, що Вашингтон сподівається  перейти до повних обговорень угоди про рідкісноземельні метали та, можливо, "навіть отримати підписи наступного тижня". Під час ефіру на Fox News він відзначив, що сьогодні готовий документ вивчає українська сторона. 

За словами міністра, спершу угода містилася на чотирьох сторінках. Та тепер її значно розширили, про що повідомляли й джерела ZN.UA. За їхніми даними, оновлений документ складається з 60 сторінок і містить не лише рідкісноземельні метали, а й фактично усі корисні копалини України, інфраструктуру, пов'язану з їх видобутком, перевезенням та обробкою, а також частину портів, пов'язаних з експортом. АЕС у документі немає, проте у загальних рисах розписаний функціонал фонду, який буде створений.

"Ми передали готовий документ щодо економічного партнерства, який наразі розглядається українцями, і ми сподіваємося перейти до повних обговорень і, можливо, навіть отримати підписи наступного тижня, — розповів тим часом Бессент. — Отже, початковий документ являв собою угоду на чотирьох сторінках. Ми скористалися розривом у часі, щоб перейти до готової угоди, тому я впевнений, що ми просунемося вперед і швидко її підпишемо". 

Економіст Олексій Кущ у статті для ZN.UA спробував розібратися, "Що насправді хоче Трамп від України, нав’язуючи ресурсну угоду".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 2
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Віра Губанова
10 Лютого, 15:23
Я ВПО з 2014 року, голова обслуговуючого кооперативу "Новий схід" знаю про успішний приклад будівництва житла у м.Вінниця. Мені не зрозуміло, чому в статті йдеться мова про корупції землі, бо яким чином можна змінити цільове призначення ділянки під забудову багатоквартирного житлового будинку при умові надання даної земельної ділянки кооперативу в оренду. Вважаю, що правда в тому, щоб знищити кооперативний рух в Україні, що і було зроблено, за ради приватних забудовників Коли ціна квадратного метру житла в кооперативі нижча, то кому це вигідно, чи не так?
Відповісти Цитувати Поскаржитись
Георгій Могильний
10 Лютого, 19:45
Ніхто не заважає кооперативам отримувати землю на загальних підставах. Але якщо відновлюють механізм передачі землі кооперативам без конкурсу і у власність, то як раз кооперативи, створені простими людьми для покращення власних житлових умов, НІКОЛИ не зможуть отримати ділянку у такий спосіб. Всі вільні ділянки будуть по корупційним схемам упливати через фіктивні кооперативи у власність тим самим приватним забудовникам, про яких ви згадуєте.
Цитувати Поскаржитись
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі