Бен Воллес розповів, що не дає йому спати ночами

Поділитися
Бен Воллес розповів, що не дає йому спати ночами © Getty Images
Британський міністр попереджає про реальну можливість холодної війни у найближче десятиліття.

Міністр оборони Великої Британії Бен Воллес, який оголосив про плани залишити уряд, прогнозує складну ситуацію з безпекою на майбутні кілька років. Про небезпеки і загрози він розповів у інтерв’ю британському виданню The Times.

«Наприкінці десятиліття світ стане набагато небезпечнішим і незахищенішим. Думаю, ми опинимося в конфлікті. Незалежно від того, чи буде цей конфлікт холодним, чи теплим, я думаю, що ми опинимося в скрутному становищі», — заявив він.

Відповідаючи на запитання, що не дає йому спати вночі, Воллес сказав, що його турбує поєднання постійної загрози з боку путінської Росії, дедалі агресивнішого Китаю та терористичних груп, які досі не зникли.

Він попередив, що Британія може бути втягнутою у війну в Африці, де Аль-Каїда та ІДІЛ загрожують майбутньому національних держав. 

«Ми можемо побачити відродження ІДІЛ або Аль-Каїди в Африці, що змусить нас на міжнародному рівні прийти на допомогу нації. Аль-Каїда в Африці зміцнюється, тому що деякі уряди не в змозі їм протистояти», — пояснив Воллес.

Він також звернув увагу на експансіоністську діяльність Китаю в Південно-Китайському морі, де режим у Пекіні будує нові острови та розміщує військову техніку. 

«Ми можемо спостерігати повний крах політики в Тихому океані. До 2030 року ми можемо опинитися в стані холодної війни», — застеріг політик.

Воллес стурбований бажанням Сі Цзіньпіна захопити Тайвань. Водночас, за його словами, позиція Британії полягає в тому, що така зміна може відбутися лише мирним шляхом за згодою тайванців, а будь-який конфлікт може мати катастрофічні наслідки.

«Це робить нас дуже вразливими. Тайвань виробляє 90 відсотків найпотужніших мікросхем у світі буквально на одній фабриці», — нагадав він.

Нагадаємо, що в інтерв'ю Бен Воллес розповів про кодові слова, якими він зі своїм українським колегою Олексієм Резніковим називали поставки зброї до початку повномасштабного вторгнення.

 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі