Бельгія закликала провести саміт нормандської четвірки

Поділитися
Бельгія закликала провести саміт нормандської четвірки Глава МЗС Бельгії закликав провести саміт нормандської четвірки © f-legion.com
Глава МЗС країни вважає, що у вересні в Нью-Йорку "на полях" Генеральної Асамблеї ООН.

Міністр закордонних справ Бельгії Дідьє Рейндерс висловився за проведення саміту в нормандському форматі - Росія, Україна, Німеччина і Франція під час зустрічі зі своїм українським колегою Павлом Климкиным, повідомили бельгійські ЗМІ.

У Бельгії вважають, що саміт міг би бути організований у вересні в Нью-Йорку "на полях" Генеральної Асамблеї ООН.

"найважливіше - це справжнє припинення вогню. Необхідно також просуватися далі в нелегких реформах в Україні та передбачуваної підготовки місцевих виборів", - написав Рейндерс в Twitter.

Він зазначив, що такі вибори повинні передбачати вільний доступ моніторингу до різних округів і містах.

Бельгійський міністр нагадав, що головним пунктом мінських угод є припинення вогню на сході України, а далі йдуть реформи.

Глава МЗС Бельгії висловив сподівання, що діалог з Росією зможе бути відновлений найближчим часом, враховуючи її важливість у вирішенні геополітичних питань.

"Подумаємо про Сирію і про переговори з клімату", - додав при цьому Рейндерс.

У повідомленні також зазначається, що на зустрічі міністрів в неділю в Брюсселі йшлося про міністерську місії країн Бенілюксу в Україну і Молдавію. Київ, нагадують у Брюсселі, розраховує прийняти в Україні бельгійські підприємства.

"Ми постараємося знайти підприємства специфічних секторів. Бельгійські регіони в цьому зацікавлені", - заявив глава МЗС Бельгії.

Читайте також: Бельгія і Австралія підтримали прохання створити трибунал по катастрофі Boeing-777

В Бельгійському королівстві завжди відчували теплі почуття до Москві. І прохолодно ставилися до Києва, зазначає у спецпроекті DT.UA Володимир Кравченко.

Офіційно Бельгія виступає за територіальну цілісність і суверенітет України, підтримує санкції проти Росії, виділяє гуманітарну допомогу біженцям. Втім, засуджуючи анексію Криму, у своїх публічних заявах бельгійський МЗС всіляко утримується від вживання слова "агресія".

У бельгійській столиці також говорять: канали для діалогу з Москвою повинні залишатися відкритими. Загалом, бельгійський уряд, що підкреслює необхідність якнайшвидшого врегулювання ситуації в Україні мирним шляхом, явно хоче швидше повернутися до докризових відносин з РФ.

Докладніше читайте про вплив Росії на Бельгію і інші країни-члени Євросоюзу у проекті "Викрадення Європи".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі