Президент України Петро Порошенко і віце-президент США Джо Байден підкреслили важливість якнайшвидшого прийняття Верховною Радою антикорупційних законів, які будуть сприяти продовженню реформ та розвитку співпраці України з МВФ, а також впровадженню безвізового режиму з ЄС.
Порошенко та Байден також скоординували позиції Києва і Вашингтона щодо продовження тиску на РФ для виконання нею Мінських домовленостей, повідомила прес-служба президента України за підсумками телефонної розмови у п'ятницю, 12 лютого.
Протиріччя, які існують між різними гілками влади і групами впливу в українській політиці, накопичуються вже давно, і скандальна відставка міністра економічного розвитку і торгівлі Айвараса Абромавичуса 3 лютого їх оголила, пише головний редактор "Дзеркала тижня. Україна" Юлія Мостова в статті "За ширмою".
Реакція МВФ послідувала лише через тиждень після відставки Абромавичуса. 10 лютого Крістін Лагард в офіційній заяві зазначила, що Фонду складно продовжувати співпрацю з Україною за програмою розширеного фінансування EFF без належної боротьби з корупцією і видимого просування на шляху реформ.
В цей же день ввечері Порошенко та Лагард провели телефонну розмову. в ході якої домовилися підготувати дорожню карту пріоритетних реформ, які додадуть новий імпульс відносинам з Міжнародним валютним фондом.
Пізніше на сайті МВФ було оприлюднено прес-реліз, в якому Лагард назвала розмова з Порошенком конструктивним. "Президент запевнив мене у своїй незмінній прихильності реформам, в тому числі вдосконалення управління та боротьби з корупцією. Ми домовилися за принципом дорожньої карти дій і пріоритетних заходів для забезпечення оперативного прогресу в рамках програми, яка допоможе утримати Україну на шляху до надійної і стійкого зростання", - сказано в заяві Лагард.
Порошенко переможно повідомив, що МВФ не збирається припиняти підтримку України, а навіть навпаки. Президент повідомив про те, що найближчим часом Україна повинна прийняти низку законопроектів з так званого безвізового пакету, а також виконати ряд зобов'язань, закріплених у Меморандумі з МВФ.
"Раджу, щоб уряд і Верховна Рада сконцентрувалися на прискоренні впровадження ефективного корпоративного управління найбільших держпідприємств України, продовжили реалізацію та імплементацію програми корпоративного управління НАК "Нафтогаз". У перший же пленарний тиждень прохання, щоб ми сконцентрувалися і проголосували законодавство про приватизацію та закони про безвізовий режим", - підкреслив глава держави.
У Держдепартаменті США вже заявили, що Вашингтон хоче бачити продовження реформ в Україні і після відставки Абромавичуса.
посли країн G7 закликали Україну продовжувати курс реформ у співпраці з МВФ.