Голова фракції "Батьківщина" 3 пропонує тристоронні переговори з питання звільнення Юлії Тимошенко у форматі "ЄС - опозиція - президент". Про це він заявив в ефірі "5 каналу".
"Ми оголошуємо тристоронні переговори: ЄС, опозиція і 3, Віктор Янукович. Тільки це має бути не цинічна гра "хто винен", а робота на результат, яка передбачає звільнення Юлії Тимошенко та підписання Угоди з ЄС", - сказав він.
За його словами, якщо Янукович дійсно хоче звільнити Тимошенко, то "ми можемо прийняти будь-яке рішення у форматі тристоронніх політичних консультацій: Януковича, місії Кокса і Кваснєвського й опозиції. Якщо ми знаходимо цей компроміс, ми вирішуємо це за 24 години".
Політик нагадав, що Рада ЄС чітко заявила - без звільнення Тимошенко Угоди про асоціацію не буде. "Справа не тільки в долі лідера української опозиції Тимошенко. Справа у принципі. Для них найбільш важливо - повага до свободи, честі, гідності та верховенства права", - підкреслив він.
На думку Яценюка, відсутність політичної волі звільнити Тимошенко може бути викликано тим, що Віктор Янукович насправді досі не визначився з геополітичним вибором - не прийняв рішення, він йде до ЄС чи до Митного союзу. "Президент Янукович думає: ось ми підпишемо Угоду з ЄС - це треба проводити чесні вибори, а на чесних виборах йому, м'яко кажучи, складно виграти. Не можна красти, з корупцією треба боротися. А це абсолютно не відповідає принципам і цілям наших політичних опонентів. Треба жити за європейськими стандартами, які жодним чином не підходять тій політичній і економічній монополії, яка є в Україні", - зазначив він.
Він вважає, що якщо президент дійсно хоче інтеграції до ЄС, то зобов'язаний звільнити Тимошенко.
Тимошенко було заарештовано 5 серпня 2011 року під час судового процесу у "газовій справі". 11 жовтня 2011 року Печерський районний суд Києва засудив її до семи років позбавлення воліза перевищення повноважень під час підписання газових контрактів із Росією у 2009 році. Екс-прем'єр відбуває покарання у Качанівській виправній колонії в Харкові з кінця грудня 2011 року.
9 травня 2012 року Тимошенко перевели з колонії до Центральної клінічної лікарні №5 (Харків). Тактику і медикаментозне лікування екс-прем'єра визначають німецькі лікарі з клініки "Шаріте"(Берлін).
4 жовтня Пет Кокс і Олександр Кваснєвський звернулися до президента України Віктора Януковича з клопотанням про помилування Юлії Тимошенко. Юлія Тимошенко у свою чергу заявила, що місія Європарламенту передала їй офіційну пропозицію про можливий виїзд до Німеччини для лікування. Екс-прем'єр-міністр України публічно прийняла цю пропозицію, враховуючи важливість для України підписання угоди з ЄС про асоціацію.
15 жовтня було продовжено на місяць мандат наглядової місії, оскільки поки не було досягнуто головної мети місії - звільнення Тимошенко.
Як відомо, звільнення або направлення на лікування за кордон екс-прем'єра є однією з умов підписання Угоди про асоціацію Україна-ЄС. !zn
Читайте також:
Рибак вважає, що підписання асоціації з ЄС можливе без вирішення питання Тимошенко
Європарламент сподівається на взаємоприйнятне вирішення ситуації щодо Тимошенко
Регіонали підтримають законопроект Міщенка про лікування Тимошенко після внесення своїх поправок