Прем'єр-міністр України Микола Азаров захоплюється мужністю віце-спікера Верховної Ради України Ігоря Калєтніка, який 16 січня змушений був вибиратися зі свого кабінету через вікно і дах будівлі парламенту, щоб потрапити до сесійної зали. Про це він написав на своїй сторінці в соцмережі Facebook у п'ятницю, 17 січня.
"Першому заступнику голови Верховної Ради довелося вибиратися зі свого кабінету через вікно і дах парламенту. І треба віддати належне мужності цієї людини, який, ризикуючи життям, забезпечив відкриття та проведення цієї, підкреслюю, унікальною за всю історію України сесії Верховної ради", - написав Азаров.
Прем'єр підкреслив, що він не може уявити собі, "чим керувалися ці так звані політики, які заблокували у своїх кабінетах голови Верховної Ради, першого заступника голови Верховної Ради, влаштовували бійки в залі, вихоплювали картки для голосування, створювали абсолютно неможливу обстановку для роботи вищого законодавчого органу в державі".
Верховна Рада 16 січня ухвалила держбюджет України на 2014 рік, а також ряд законів без обговорення. Більшість документів приймалося без обговорення, шляхом підняття рук. Тексти деяких законів стали доступні тільки після того, як депутати за них проголосували.
Серед прийнятих парламентом законів - так званий закон Олійника - Колесніченка, яким, зокрема, визначено порядок реєстрації та функціонування громадських організацій - "іноземних агентів"; введена кримінальна відповідальність за наклеп і екстремістську діяльність, а також за втручання в роботу інформаційних ресурсів органів державної влади; посилена кримінальна відповідальність за масові заворушення, блокування та захоплення будівель та ін. !zn
Читайте також:
Глава МЗС Німеччини назвав курс Януковича тупиковим
Президент Європарламенту засудив українські драконівські закони
У Європарламенті назвали одіозні українські закони "нахабною спробою повернути тоталітаризм
Тимошенко закликала опозицію оскаржити в суді "драконівські закони" влади
Прийняття цих законів викликало негативну реакцію західних політиків та офіційних осіб, а також міжнародних правозахисних організацій.