Автори скандального законопроекту про медіа вирішили допомогти доопрацювати проект про дезінформацію

Поділитися
Автори скандального законопроекту про медіа вирішили допомогти доопрацювати проект про дезінформацію Кожна нова влада намагається обмежити медіа, забувши про деклараціях до виборів
Депутати - члени комітету виступили з заявою

В Україні посилено намагаються прийняти новий закон про медіа. Пропозиції щодо "модернізації" інформаційної сфери до Верховної Ради надходять регулярно протягом багатьох років, і кожна наступна радикальніша попередньої. Зараз в розробці знаходяться кілька законопроектів, і депутати можуть якийсь з них прийняти.

Найбільше запитань викликав так званий "закон про дезінформацію", який викликав шквал критики з усіх боків, включаючи світові інституції.

У комітеті Верховної Ради з питань гуманітарної та інформаційної політики з'явилася заява низки депутатів - членів комітету, які вказали, що їх турбує ряд аспектів цього законопроекту" і запропонували свою допомогу в роботі.

Зокрема, депутатів, які, втім, висловили свою думку тільки після того, як на проект закону Мінкульту з усіх боків звалився шквал критики, стурбувало наступне:

  • непропорційний рівень покарань і криміналізація деяких статей діяльності журналістів;
  • поява органу уповноваженого за рішенням Кабміну з широким колом можливостей застосування механізмів держави в регуляції свободи слова;
  • розподіл журналістів на тих, хто увійде в пропоновану асоціацію і тих, хто не захоче;
  • принцип правової визначеності при тлумаченні терміну "дезінформація" і відповідності змісту і обсягу цього терміну сучасним викликам;
  • принцип пропорційності покарання за вчинене правопорушення, в тому числі, залучення занадто широкого кола громадян на яких буде поширюватися діяльність цього закону;

"Вважаємо, що такі методи можуть призвести до наступу на свободу слова і служити підставою для тих, хто насправді нехтує роботою журналістів, у звинуваченні влади у зворотних діях", - додається в заяві.

Під заявою підписалися народні депутати Олександр Ткаченко, Євгенія Кравчук, Микита Потураєв, Гео Лерос, Ліза Богуцька, Андрій Боблях і Тетяна Рябуха.

Що цікаво, з заявою виступили і допомогу в розробці законопроекту запропонували саме ті депутати (на чолі з Олександром Ткаченком), які раніше надали свій, не менш скандальний та дискримінаційний законопроект про медіа в Україні 27 грудня - № 2693, до якого також є безліч питань (зокрема, щодо присутності української мови в медіа), але який в цілому на тлі пропозицій Мінкульту виглядає більш м'яко - його положення згасають на тлі закону про дезінформацію. На суд широкої громадськості він не виносився, хоча слухання пройшли. Є й альтернативний законопроект, №2693-1- запропонований депутатами фракції "Європейська солідарність", але про нього говорять найменше, незважаючи на доцільність багатьох пунктів.

Міністр Бородянський заявив, що законопроект про дезінформацію доопрацьовуватимуть.

"Підкреслюю, сьогодні є лише проект закону. Він широко обговорюється професійним співтовариством, вже проведена перша стратегічна сесія, де були виявлені основні блоки питань, які викликають дискусію і вимагають додаткових професійних обговорень", - написав він.

"Це буде прозорий процес, і перед внесенням законопроекту до Верховної Ради обґрунтовані пропозиції міністерств, професіоналів, громадськості і наших міжнародних партнерів будуть враховані", - додав Бородянський.

Представник Організації з безпеки і співробітництва в Європі (ОБСЄ) зі свободи ЗМІ Арлем Дезір відвідає Україну з 4 по 7 лютого через законопроєкт про боротьбу із дезінформацією. Про це повідомив у Facebook голова Національної спілки журналістів України (НСЖУ) Сергій Томіленко.

За його словами, також Дезір має зустрітися із керівництвом парламентського комітету з питань гуманітарної та інформаційної політики, яке є автором законопроєкту про медіа.

Поділитися
Підготував/ла Кругленко Александрина
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі