Авіакомпанії мають намір посилити правила перельоту
14 сiчня, 2011, 12:24
Поділитися
В Україні знову підняли питання про безпеку польотів. Як на держрівні, так і в авіакомпаніях.В Україні знову підняли питання про безпеку польотів. Як на держрівні, так і в авіакомпаніях.Після п'яного дебошу пасажира авіарейсу «Одеса-Москва» («Аеросвіт), який стався 21 листопада, коли на борт зайшов п'яний чоловік і вдарив бортпровідницю, авіакомпанії вирішили ще більше посилити правила перебування пасажирів на борту авіалайнера.
В авіакомпаніях кажуть, що їхнім спиртним напитися неможливо - дози малі. «Як правило, п'яніють від напоїв, які приносять на борт, - говорить помічник гендиректора зі зв'язків з громадськістю «Аеросвіту» Сергій Куций. - Ми хочемо послати лист до магазинів дьюті-фрі, щоб там додатково упаковували свою продукцію. А розкриття пакетів прирівняємо до порушення».
Заборонити взагалі алкоголь на борту авіакомпанії не зможуть, тому що це важливий елемент сервісу, а от кількість випитого має обмежувати екіпаж. «Співробітники проходять тренінги і можуть визначити, коли людині пора «зав'язувати», - говорить керівник прес-служби МАУ Євгенія Сацька.
У нових правилах повітряних перевезень (набули чинності у жовтні - ред.) прописані заходи боротьби з ними. «Зараз на основі цих правил авіакомпанії розробляють свої», - говорить прес-секретар Державіаадміністрації Анна Слободянюк.
«Вони їх можуть посилити, головне, щоб не пом'якшували». У правилах сказано: «Пасажир не має права бути на борту в алкогольному або наркотичному сп'янінні. Вживання алкогольних напоїв дозволяється лише у запропонованій перевізником кількості». Санкції: «Перевізник має право обмежити переміщення пасажира по судну, висадити його, відмовити в посадці на борт, передати держорганам, звернутися до суду для компенсації збитків», - додала вона.
«В авіакомпаніях розповідають, як це відбувається на практиці. Частина наших бортпровідників вже пройшли інструктаж стосовно того, як посадити дебошира в крісло, закласти руки за спину і прив'язати пасками. Проблема - в подальшому покаранні. У таких випадках передбачаються лише штрафи (за «хуліганку» - 51-119 гривень-ред .)», - говорить Сацька
Тому в перевізників є своє покарання для п'яниць і бешкетників, страшніше за штраф. «Це внесення «бешкетників» до «чорного списку», - додала вона.
«У нас 99% небажаних пасажирів потрапили туди саме через алкоголь. Більшість компаній по всьому світу обмінюються цими списками. Потрапивши до одного, людина може взагалі забути про небо», - сказала вона.