"Аватарів" і "поплавків" в армії потрібно відокремити від боєздатних частин – Бутусов

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
Важливі завдання не повинні виконувати "поплавки" - експерт © Прес-центр АТО/Facebook
ЗСУ потрібно розділити на три лінії, вважає військовий експерт.

Основною реформою армії, яку необхідно здійснити негайно, це створення пріоритету для з'єднань, що виконують завдання безпосередньо в зоні АТО.

Про це в статті для DT.UA пише журналіст і військовий експерт Юрій Бутусов.

На думку автора, необхідно розділити ЗСУ на частини 1 лінії - найбільш боєздатні й оснащені складними видами бойової техніки, війська 2 лінії - які мають обмежену боєздатність, забезпечують охорону тилу, проводять операції поза лінією фронту, у прифронтових районах та поза зоною АТО, і війська 3 лінії - навчальні й резервні частини, які виконують обмежені завдання в районах своїх пунктів постійної дислокації. Туди слід направляти призовників, в окремі частини - "аватарів" і "поплавків", які порушують військову дисципліну і яким небезпечно довіряти будь-що більш небезпечне, ніж тупа лопата.

До складу частин 1 лінії можуть входити всі види частин, включаючи ремонтні й саперні, які, однак, виконують завдання безпосередньо в зоні бойових дій і працюють на фронті. Такий поділ дасть змогу спрямувати максимальну кількість наших дуже скромних і обмежених ресурсів техніки й постачання для укомплектування тих, хто цього потребує насамперед.

"А найголовніше, ми направимо найбільш мотивованих і боєздатних людей туди, де вони принесуть максимальну користь. Насправді, стихійна селекція і відбраковування непридатних до служби відбувається у військах. Командири рот і батальйонів відбраковують непридатних солдатів і сержантів, людей зі злочинними нахилами та алкоголіків. Та тільки бойова чисельність військ після такого відбраковування не відповідає заявленій за штатом", - пише автор.

"Навіщо платити зарплати "аватарам"? Треба розривати контракт, і нехай краще його гроші отримує нормальний боєць, а грошове забезпечення непридатних солдатів іде до бюджету. Після виведення за штат порушник отримуватиме копійки. Правда, є проблема "аватарів"-командирів, але цього не вирішити без зміни кадрової політики та ліквідації феодальних кланів у структурі управління армії, де свої прикривають своїх незалежно від рівня професіоналізму. Усе це не вимагає додаткових витрат державного бюджету", - йдеться в статті.

Детальніше про реформування збройних сил читайте в статті Юрія Бутусова 10 кроків назустріч людям в окопах у свіжому номері тижневика "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі