Враховуючи інтерес і настороженість суспільства, міністр дуже докладно розповів про всіх етапи евакуації.
Відповідаючи на питання про заходи безпеки, які в тому числі і МВС має здійснювати при здійсненні цього рейсу, Аваков, зокрема, сказав:
"Завтра (19 лютого - ред.) полетить літак в Китай, і пересадка через Алмати, напевно, прилетить в Ухань, забере наших громадян і прилетить назад. Цифри весь час змінюються: поки це 48-49 людей, яких ми збираємося повернути на Батьківщину", - сказав Аваков.
Він зазначив, що, на жаль, є чимало борців за те, щоб не допустити коронавірус в Україну, які свою "боротьбу" бачать виключно у закритті в'їзду в країну українцям, які перебувають в даний момент в Китаї, і задав питання:
"Хочу цих людей запитати: а кого ви збираєтеся не пустити в Україну? Людей, які потрапили в горе? В епіцентр однієї з найбільших катастроф, які сталися? Українців, які попросили у своєї країни підтримки? Кого не пустити? Восьмирічного хлопчика Сашу з Маріуполя? Трьох дев'ятнадцятирічних дівчат? Хлопця з Чернівців - кого? Україна тільки тоді Україна, тільки тоді держава, коли думає про своїх громадян", - підкреслив міністр, хоча і не назвав тих, хто висловив такі пропозиції.
Далі Аваков розповів, як буде забезпечуватися безпека при евакуації українців з Уханя.
Після прильоту літака в Ухань раніше оповіщені про це громадяни за сприяння китайської влади (про це є домовленість) доставлять громадян до літака, який буде повністю готовий до відльоту.
На борту літака перебуватиме 16 осіб екіпажу, яких міністр подякував за те, що вони погодилися на цей непростий рейс, і які після прильоту з Китаю пройдуть разом з пасажирами карантин належний термін.
Крім екіпажу на борту будуть присутні поліцейський, два лікаря, медсестра, військовослужбовець, працівник консульства - люди, які забезпечать порядок та всі необхідні формальності. Вони також потім пройдуть карантин разом з пасажирами і екіпажем. Всі люди пішли на це добровільно, підкреслив міністр.
Перед посадкою в літак кожен з громадян пройде медичний контроль. Той, у кого буде температура вище, ніж 37,2, на жаль, до польоту допущений не буде. Такі люди, якщо вони будуть серед від'їжджаючих, у супроводі консула будуть направлені в місцеву лікарню.
Пасажирам видадуть засоби гігієни, харчування, маски, які змінять під час польоту тричі.
Після посадки літака на спеціальній санітарній стоянці (аеропорт прильоту на даний момент визначається) пасажири і весь персонал будуть відправлені в карантин, а літак зазнає спеціальної дорогої, але ефективної дезінфекції, обумовленої з фахівцями - вірусологами, авіабудівниками та ін. Всі відходи спалять.
Карантин триватиме під суворим наглядом 14 днів. Людей забезпечать усіма зручностями, харчуванням і медичним наглядом. Люди підписують спеціальну угоду про добровільний карантині.
Разом з українцями евакуюють кількох іноземців, серед яких громадяни Білорусі, Нідерландів, Німеччини, Коста-Ріки, Аргентини та Росії. За словами міністра, це нормальна практика, оскільки вже є приклади вивезення українців російським літаком.
Кабмін виділив 4,5 млн грн з резервного фонду на евакуацію українців з Китаю. Про це інформує Урядовий портал.
"Виділити Міністерству інфраструктури 4,500 млн гривень для здійснення евакуації громадян України і членів їх сімей із зони поширення коронавіруса 2019-nCoV на території Китайської Народної Республіки (р. Ухань)", - йдеться в повідомленні.
Зазначимо, що наші громадяни повинні були повернутися в Україну 18 лютого. Про це напередодні заявляла міністр Зоряна Скалецька, але евакуацію декілька разів було відкладено. Після повернення українців помістять на 14-денний карантин у дитячий санаторій під Києвом. Прем'єр-міністр Олексій Гончарук озвучив, що для українців підготували чотири місця для проходження карантину.