Atlantic Coucil: Дев'ять імен, за якими слід спостерігати Раді

Поділитися
Atlantic Coucil: Дев'ять імен, за якими слід спостерігати Раді
Автор виділила дев'ять потенційних реформаторів.

Українці обрали новий парламент, депутати якого молодші, менш досвідченіші, у ньому більше жінок і буде перший в історії Ради українець африканського походження. У Верховну Раду пройшли п'ять партій, і чотири з п'яти підтримають західний шлях для України. Але чи буде новий парламент більш або менш налаштованим на реформи, ніж попередній, задається питанням Мелінда Харінг в блозі для Atlantic Coucil. У 2014 році до парламенту прийшли нові обличчя, в основному громадянського суспільства і журналістики, і всі, крім двох з тих, хто себе називає "єврооптимістами", не змогли переобратися.

Автор виділила дев'ять обраних депутатів Верховної Ради дев'ятого скликання, яких назвала потенційними "голосами нових реформ". Ось за цими майбутніми парламентаріями Харінг рекомендує спостерігати:

liga.net

Олег Макаров (Голос) - партнер юридичної фірми Василь Кисіль, почав роботу в Київській міській раді. Макарова по праву вважають одним з кращих адвокатів Києва. Він практично невідомий на Заході і сором'язливий, але він геніальний, працьовитий і здатний освоїти всі парламентські правила за місяць чи менше - якщо він ще цього не зробив.

Українська правда

Андрій Осадчук (Голос) - природний комунікатор, адвокат і експерт з телекомунікацій. Осадчук може перетворити складні поняття в прості як фахівцям, так і звичайним людям. Осадчук підходить, щоб бути природним лідером при Славкові Вакарчуку, оскільки у нього є досвід, емоційний інтелект і хороша політична воля. Батько Осадчука був у парламенті на початку 90-х років.

Ярослав Юрчишин (Голос) - колишній виконавчий директор Transparency International-Україна, відіграє важливу роль у партії. Лідер "Голоси" Святослав Вакарчук довіряє йому і консервативній католицькій освіти Ярослава, а досвід роботи зі скаутською організацією "Пласт" робить його ключовим гравцем. Легко недооцінити зовнішність, але він спостережливий і вмілий дипломат.

Олександра Устінова (Голос) - можливо, наймініатюрніша членкиня "Голоси", вона може бути найенергійнішою і найжорсткішою захисницею. До її навчання в Стенфордському університеті, Устинова була членкинею ради Центру протидії корупції - найяскравішому і впливовому спостерігачі за корупцією в Україні. Устинова особисто багато знає про охорону здоров'я і знає, як боротися з корупцією. Маючи досвід роботи у сфері зв'язків з громадськістю, вона отримала широке коло контактів, і всі їй відповідають.

Кіра Рудик (Голос) - була виконавчою директоркою стартап-компанії Ring, компанії із забезпечення безпеки будинку, яка дозволяє людям отримувати посилки, коли вони знаходяться поза домом. Amazon купила Ring за 1 млрд доларів в лютому 2018 року, і Рудик повинна стати відвертим голосом для бізнесу в наступному парламенті.

Анастасія Красносільська (Слуга народу) - адвокатка і колишня експертка Центру протидії корупції, буде стежити за тим, як "Слуга народу" змушена голосувати за спірні законопроекти. Вона знає антикорупційне законодавство як всередині, так і зовні, і не з тих, хто порушує принципи.

Дмитро Наталуха (Слуга народу) - молодий адвокат, який працював у провідних західних юридичних фірмах в Україні та випускник Кембриджського університету. Наталуха розумний і хоче допомогти змінити країну.

Англомовна українська газета Kyiv Post також виділила Девіда Арахамію і Андрія Геруса (обидва зі "Слуги народу") як потенційних реформаторів. Очікується, що колишній бізнесмен Арахамія наполягатиме на лібералізації економіки, і Герус, ймовірно, зосередиться на питаннях енергетики.

Читайте також: Atlantic Council: Україні потрібно збільшити зарплату депутатів і перемогти гендерну нерівність

За підсумками опрацювання ЦВК 100% протоколів у "Слуги народу" 43,16%, в "Опозиційної платформи – За життя" - 13,05%, ву "Європейської Солідарності" - 8,10%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" - 5,82% голосів виборців.

За попередньою інформацією, фракція "Слуги народу" складатиметься з 254 осіб (124 списочники і 130 мажоритарників). "Опозиційна платформа – За життя" проводить до Ради 43 депутати (37 списочників і шість мажоритарників), "Батьківщина" - 26 (24 списочники і два мажоритарники), "Європейська Солідарність" - 25 депутатів (23 списочники і два мажоритарники). "Голос" може отримати 20 депутатських мандатів (17 за списком і три по мажоритарці). Також у Раді дев'ятого скликання буде ще 56 мажоритарників, 46 з яких брали участь у виборах як самовисуванці.

Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована рекордно низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі