"Руді Джуліані через різні інтриги домагався звільнення в Україні зразкового посла Марі Йованович за два тижні, що просто обурює", - зазначив він.
Аналітик також наголосив на тому, що Рудольф Джуліані є приватним юристом Трампа і не обіймає жодної офіційної посади. "Джуліані ніколи не зміг би пройти будь-яке схвалення в Конгресі через своїх міжнародних клієнтів, яких він відмовляється назвати", - додає Андерс Аслунд.
Аналітик також назвав абсурдними звинувачення проти колишнього віце-президента США Джо Байдена, діяльність якого привернула увагу Джуліані. І закликав новообраного українського президента Володимира Зеленського не зустрічатись з особистим адвокатом Трампа.
Як повідомляло DT.UA, приїзд Джуліані напередодні інавгурації Зеленського мав був бути пов'язаний не лише з консультаціями щодо коротких переговорів між новим головою української держави та високим представником американської сторони. Згідно з джерелами DT.UA, приїзд Джуліані мав відбутися на особисте прохання віце-президента США Майка Помпео для вирішення декількох завдань.
Зокрема, оточення Трампа цікавлять напрацювання ГПУ у справі компанії Burisma, у наглядову раду якої входить син Джо Байдена, одного з можливих основних опонентів Трампа на виборах 2020 року.
Згодом Джуліані заявив, що не поїде в Україну. The New York Times пов'язало відмову адвоката від візиту з різкими звинуваченнями демократів у тому, що він шукає іноземної підтримки перед прийдешніми виборами президента США. Сам він пояснив свою відмову від візиту "виходом на групу людей" в оточенні Зеленського, до якої нібито входять "вороги Трампа і США".
Як стверджують джерела, адвокат Трампа був серед осіб, які сприяли появі інтерв'ю генерального прокурора України Юрія Луценка в американському політичному виданні The Hill. У ньому Луценко заявив, що ГПУ розслідує умисність "зливу" НАБУ інформації про фінансові виплати Полу Манафорту "Партією регіонів". Витік цих даних у ЗМІ спричинив відставку Манафорта з посади голови штабу Дональда Трампа на виборах 2016 року.
У цьому ж інтерв'ю Юрій Луценко заявив, що посол США нібито передавала йому список осіб, яких просила не піддавати кримінальному переслідуванню. У Державному департаменті США заяву очільника ГПУ спростували, назвавши її "відвертою вигадкою". Згодом у Держдепі DT.UA підтвердили інформацію про те, що вже цього місяця посол Йованович завершує свою трирічну дипломатичну місію в Києві.