Як повідомляє "112 Україна", відповідаючи на питання про те, які саме послуги він замовив у Армстронга, Артеменко заявив, що не підписував з ним жодних контрактів.
"Це некоректна інформація, я не замовляв ніяку інформацію у пана Дейла Амстронга і не підписувала з ним жодних контрактів. Як ви напевно знаєте, у мене дуже потужна юридична команда, дуже потужна група підтримки в США... Команда наших юристів, яка, до речі, готує позов до Генпрокуратури України, наймає на власний розсуд тих людей, яких вважає за потрібне. Ані я, ані моя дружина, ані моя сім'я не підписували ні з ким контракти, а що роблять мої американські друзі – це їх справа", – зазначив він.
За словами депутата, інформація про найм Армстронга у тій формі, в якій її представили ЗМІ, не відповідає дійсності. Він також має намір подати щодо цієї інформації судовий позов.
"Я знаю, що ми плануємо дуже велику програму дуже швидкого реагування на всі ці виклики, які нам посилає життя. Головне, що найближчим часом я офіційно подав позов до Манхетенський Нью-Йоркський окружний суд щодо всієї тієї інформації, яка подається як в Україні, так і в США", - сказав Артеменко.
Напередодні в ЗМІ з'явилася інформація про те, що Артеменко найняв американського лобіста Дейла Армстронга для надання юридичних послуг. Згідно з інформацією в реєстрі лобістських контрактів Міністерства юстиції США, послуги Армстронга обійдуться українському депутату в 30 тис. доларів на місяць.
Нагадаємо, 19 лютого газета The New York Times повідомила, що член парламентської фракції Радикальної партії Андрій Артеменко передав план нормалізації відносин між Україною і Росією екс-раднику президента США Майклу Флінну незадовго до його відставки.
Серед іншого план містить ідею проведення всеукраїнського референдуму про передачу Криму Росії в оренду на 50-100 років, а також передбачає виведення російських військ з території України. Документи Флінну Артеменко передавав через бізнесмена Фелікса Сейтера, у якого були ділові зв'язки з Дональдом Трампом, а також через юриста американського президента Майкла Коена.
20 лютого фракція "Радикальної партії" прийняла рішення про виключення Артеменка зі свого складу.
Наступного дня, генеральний прокурор України Юрій Луценко повідомив про те, що стосовно Артеменека порушено кримінальну справу за статтею 111 "Державна зрада" Кримінального кодексу України. Він також не виключив того, що до Верховної Ради України буде внесене подання про зняття з Артеменка депутатської недоторканності.