Спікер української сторони в ТКГ Олексій Арестович пояснив, чому вибори в ОРДЛО хочуть провести саме в березні. За його словами, таке кваплення може примусити "Кремль до конкретизації", аби там не відкладали прийняття конкретних рішень через надмір часу.
"31 березня ми поставили, щоб вони (Росія – ZN.UA) швидко відповідали на питання. Тому що якщо поставити 1 жовтня, або 1 грудня 2021 року, то вони скажуть: "Ну у нас ще є 6 місяців до відповіді". А питання в тому, що 9 грудня спливає рік з моменту торішніх домовленостей на вищому рівні в Парижі в Нормандському форматі. І хтось має опинитися винним", заявив Арестович під час ефіру на hromadske.
Така ж позиція озвучена в рамках "Плану спільних кроків" - нового плану дій щодо Донбасу, ініціатором якого став Леонід Кравчук.
"Дуже добре. Головною умовою є повна демілітаризація, виведення російських військ, найманців і персоналу", - відповів Арестович на питання щодо того, що ж буде, якщо Кремль пристане на такі умови.
Тоді, за словами речника української делегації, до виборчого процесу зможе долучитися 1,5 млн переселенців, які матимуть змогу повернутися додому.
"Вони ж повернуться, принаймні, частина. Демографічний склад зміниться. По-друге, військові злочинці, найманці та ті, хто брав участь у цих справах, вони втечуть. Залишаться, звісно, певні диверсанти, але це проблема наших спецслужб і вони впораються", — заявив Арестович.
Нагадаємо, 5 листопада стало відомо, що Україна пропонує, щоб конфлікт в Донбасі було вирішено, а окремі райони Донецької і Луганської областей демілітаризовані вже на початку 2021 року. Це і є основною умовою проведення виборів на території ОРДЛО вже в березні наступного року.
Потім прес-секретар Кремля Дмитро Пєсков заявив, що Росія нічого не знає про план дій.
Резніков же пізніше заявив, що російське керівництво могло все ще не ознайомитися з новим планом України з виборів на окупованих територіях Донбасу. А всі документи були передані в ОБСЄ, яка повинна ознайомити з ними російську сторону.