Арахамія міг би винести на розгляд питання про відставку Шуфрича з посади голови комітету — Корнієнко

Фото
Поділитися
Про це віцеспікер Верховної Ради заявив під час презентації руху "ЧЕСНО" моніторингу роботи комітетів. 

Віцеспікер Верховної Ради Олександр Корнієнко заявив, що голова фракції "Слуга народу" Давид Арахамія міг би винести на розгляд питання про відставку Нестора Шуфрича з посади голови комітету з питань свободи. Така заява пролунала після того, як рух "ЧЕСНО" презентував результати моніторингу по прозорості роботи комітетів ВР. За даними "ЧЕСНО", комітет Шуфрича очолює антирейтинг за показниками відкритості.

"Я навесні ще казав, краще Нестору Івановичу зробити цей крок самостійно. Зараз з кожним днем потреба і ймовірність його збільшується. Можу тільки звертатися до нього і сподіватися, що він рано чи пізно цей крок зробить. Є інструменти зробити це примусово, але вони потребуватимуть рішення комітету. Там дві людини, крім Шуфрича. Зовнішня оцінка, яку дає Ваш аналітик, це зовнішня оцінка. А в них може бути своя позиція”, — прокоментував результати моніторингу Корнієнко. 

За даними руху "ЧЕСНО", за рік роботи у парламенті, у Комітету з питань свободи слова були найнижчі показники за кількістю розглянутих законопроєктів. Також "ЧЕСНО" підкреслює, що керівні посади в комітетах розподіляються пропорційно між фракціями, але ОПЗЖ у ВР давно немає.

“Для багатьох незрозуміло як може представник забороненої партії Нестор Шуфрич очолювати комітет з питань свободи слова. Партія юридично визнана державою як така, що популяризувала “рускій мір”. Це один з базових комітетів, коли ми говоримо про прозорість. Ми як партія опозиції, яка не має голів комітетів, готові претендувати на цю посаду. Але це буде залежати від того, коли запит суспільства на питання, яке давно вже перезріло, буде досить гострим і воно вирішиться. Чому це досі в нашому парламенті для мене теж питання”, - прокоментував ситуацію представник фракції "Голос" Ярослав Юрчишин.

Водночас Корнієнко зауважив, хоча ОПЗЖ більше немає, але є депутатські групи, яких не було у 2019 році та треба розглядати і їх, як кандидатів, оскільки вони теж можуть претендувати на керівні посади. Йдеться про такі групи як, наприклад, група "Довіра", "Відновлення України" та ПЗЖМ, яка утворилась після заборони ОПЗЖ.

"Підсумовуючи, чекаємо заяву від Нестора Івановича, а далі будем розбиратися”, - підбив підсумки дискусії Корнієнко.

Нагадуємо, нещодавно "ЧЕСНО" провів дослідження, скільки депутатів не голосують у Верховній Раді попри формальну присутність. 

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі