Арахамія спрогнозував терміни ухвалення "антиколомойського" закону

13 квiтня, 2020, 23:38 Роздрукувати
Відправити
Відправити

Голосів президентської фракцій не вистачало для прийняття закону в першому читанні. Але її голова стверджує, що ситуація змінилася.

Арахамія спрогнозував терміни ухвалення "антиколомойського" закону
Арахамія запевнив, що більшість "слуг народу" не хочуть дефолту

Голова парламентської фракції "Слуги народу" Давид Арахамія заявив, що так званий "антиколомойський" закон Верховна Рада зможе прийняти не раніше ніж після Великодня. Він також запевнив, що більшість депутатів від президентської політсили підтримають закон про банки у другому читанні, передає "Укрінформ".

"У нас є позиція - прийняти цей закон, незважаючи на всі застереження. Питання - коли. Для цього у нас сьогодні фракція, для того, щоб обговорити, які є можливі сценарії прискорення цієї процедури", - розповів Арахамія журналістам перед зустріччю депутатів з президентом Володимиром Зеленським у понеділок, 13 квітня.

За словами голови фракції, "є кілька ідей" щодо прискорення розгляду законопроекту в рамках регламенту Верховної Ради. При цьому він відмовився озвучувати ці сценарії.

"Інша сторона цьому заважатиме, це використає й обов'язково якісь запобіжники винайде", - пояснив політик.

Арахамія додав що "юридичні механізми" допоможуть фінансовому комітету Ради розглянути 16 тисяч правок за три-чотири дні. Йдеться про розгляд поправок за групами, а постатейно. У такому разі, за підрахунками голови фракції, парламент зможе прийняти закон у другому читанні після Великодня, 19 квітня.

Арахамія також запевнив, що більшість членів президентської політсили "точно не хочуть дефолту" і підтримають банківський закон "у тій редакції, яка потрібна для отримання траншу МВФ".

Зазначимо, що депутати зареєстрували понад 16 тисяч поправок до закону, поставивши рекорд в історії українського парламентаризму. Зокрема, більше 6000 правок запропонував Антон Поляков, виключений з фракції "Слуги народу" за порушення дисципліни, На другому місці з більш ніж 1900 правками співголова близької в Ігоря Коломойського депутатської групи "За майбутнє". "Слуги народу" Дмитро Чорний, Олег Дунда, Сергій Демченко, Ольга Василевська-Смаглюк і Олександр Дубинський подали майже 7,8 тисяч правок.

Як повідомлялося, 30 березня Рада підтримала в першому читанні проєкт закону про удосконалення деяких механізмів регулювання банківської діяльності, також відомий як "антиколомойський" законопроект. Його підтримали 198 із 248 членів фракції "Слуги народу". Без голосів "Європейської Солідарності", "Голосу", групи "Довіра" та позафракційних депутатів президентська фракція не змогла б забезпечити прийняття законопроєкту.

Згідно з законопроєктом, націоналізований банк неможна повернути колишнім власникам, вони можуть претендувати лише на грошову компенсацію. При цьому закон визначає порядок розгляду результатів аудиту, на підставі якого суд повинен виносити рішення: раніше ця процедура залишалася неврегульованою і фактично залежала від "особистого переконання" суддів.

Related video

Від прийняття цього закону, зокрема, залежать перспективи продовження співпраці України з МВФ. Якщо закон не приймуть, Україна може розраховувати не на 8, а лише на 1,5 млрд доларів від МВФ на подолання економічних наслідків пандемії COVID-19 і карантину. Детальніше читайте у матеріалі Юлії Самаєвої "Коломокризис" у ZN.UA.

За матеріалами: DT.UA / Укрінформ / Підготував/ла : Сергій Жуков
Ми повідомляємо тільки дійсно важливі новини. Долучайся до Telegram-каналу
Помітили помилку?
Будь ласка, виділіть її мишкою і натисніть Ctrl+Enter або Відправити помилку
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Текст содержит недопустимые символы
ДОБАВИТЬ КОММЕНТАРИЙ
Осталось символов: 2000
Отправить комментарий
Последний Первый Популярный Всего комментариев: 0
Показать больше комментариев
Пожалуйста выберите один или несколько пунктов (до 3 шт.) которые по Вашему мнению определяет этот коментарий.
Пожалуйста выберите один или больше пунктов
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Отмена Отправить жалобу ОК