Найбільш вірогідною датою першого засідання Верховної Ради дев'ятого скликання є 3 вересня, вважає Давид Арахамія - №4 у виборчому списку пропрезидентської партії "Слуга народу" і претендент на посаду голови фракції.
Майбутній народний депутат скептично оцінив можливість першого засідання нової Ради в День Незалежності.
"24 серпня, я думаю, на жаль, ми не зможемо. Зараз багато регламентних процесів ... У нас реалістичний сценарій – це 3 вересня", - заявив політик в ефірі "Радіо НВ" у вівторок, 6 серпня.
Він уточнив, що дата початку роботи Верховної Ради дев'ятого скликання залежить від чинного спікера Андрія Парубія, і майбутні депутати вже отримали "вербальне підтвердження, що процес прискорюватимуть".
Раніше кандидат в депутати від "Слуги народу" Ірина Верещук заявляла про плани партії провести перше засідання Ради 23 серпня.
Згідно з Конституціэю, новообрана Верховна Рада маэ зібратися на своє перше засідання протягом 30 днів з моменту оприлюднення результатів виборів. ЦВК має офіційно оголосити їх до 10 серпня.
У неділю, 21 липня, в Україні відбулися дострокові вибори до Верховної Ради. Вони проходили за змішаною системою: 225 парламентаріїв обираються за закритими партійними списками, 199 – в одномандатних мажоритарних округах. Свої партійні списки у ЦВК зареєстрували 22 партії. У 26 одномандатних округах в анексованому Криму та окупованих районах Донецької та Луганської областей вибори не проводилися.
За підсумками опрацювання ЦВК 100% протоколів у "Слуги народу" 43,16%, в "Опозиційної платформи – За життя" - 13,05%, ву "Європейської Солідарності" - 8,10%. "Батьківщина" отримала 8,18%, "Голос" - 5,82% голосів виборців.
За попередньою інформацією, фракція "Слуги народу" складатиметься з 254 осіб (124 списочники і 130 мажоритарників). "Опозиційна платформа – За життя" проводить до Ради 43 депутати (37 списочників і шість мажоритарників), "Батьківщина" - 26 (24 списочники і два мажоритарники), "Європейська Солідарність" - 25 депутатів (23 списочники і два мажоритарники). "Голос" може отримати 20 депутатських мандатів (17 за списком і три по мажоритарці). Також у Раді дев'ятого скликання буде ще 56 мажоритарників, 46 з яких брали участь у виборах як самовисуванці.
Зазначимо, що на позачергових виборах була зафіксована рекордно низька явка: за даними ЦВК, на дільниці прийшли менше 50% виборців.