АП збере комісію для обговорення робочої групи з конституційних змін щодо статусу Криму

ZN.UA Ексклюзив
Поділитися
АП збере комісію для обговорення робочої групи з конституційних змін щодо статусу Криму В АП обговорять створення робочої групи, яка повинна відпрацювати "кримську" главу Конституції © УНН
Якщо влада не почне виконувати обіцянки, дані кримським татарам, то дуже скоро їх вимоги почнуть долинати до президентського кабінету з вулиці.

Адміністрація президента України планує зібрати конституційну комісію 10-11 травня, щоб обговорити питання створення робочої групи з підготовки змін та доповнень до Розділу Х Конституції України, щодо статусу Автономної республіки Крим. Про це у своїй статті для DT.UA пише Валентина Самар.

Автор вказує, що рано чи пізно перед Україною постане питання про визнання за кримськотатарським народом права на самовизначення на історичній території, яке йому гарантовано міжнародним правом як корінному народу.

Каталізатором цього процесу, як зазначає Самар, можуть стати тимчасові заходи щодо захисту прав нацменшин в Криму, введені Міжнародним судом ООН проти Росії 19 квітня. У Меджлісі вважають, що зазначене рішення, по суті, означає його легалізацію міжнародним судом.

"І погляди кримських татар і правозахисників тепер звернені не тільки на Росію, а й на Україну: обіцянок і президента Петра Порошенка, і лідерів парламентських партій про надання кримським татарам статусу корінного народу, про реалізацію права на самовизначення в складі України, про створення незабаром конституційної групи, яка відпрацює "кримський" розділ Конституції з урахуванням відтворення Кримськотатарської автономної республіки, не виконано. І виконувати їх, схоже, не мають наміру", – йдеться в статті.

Автор зазначає, що тональність заяв глави Медлжіса Рефата Чубарова у зв'язку з цим стає все більш жорсткою,

"За останніми даними, конституційну комісію АП планує скликати 10–11 травня - щоб обговорити питання створення робочої групи з підготовки змін та доповнень до Розділу Х Конституції України "Автономна Республіка Крим". Тому прогнозуємо: якщо політична влада не почне реально виконувати свої ж обіцянки і обов'язки, не виключено, що невдовзі вимоги кримських татар стануть долинати до президентського кабінету з вулиці Банкової. Я впевнена, що до них приєднаються і багато політичних українців із Криму", – підсумовує Самар.

Нагадаємо, Міжнародний суд ООН в Гаазі погодився на введення тимчасових заходів у справі "Україна проти Росії" у питанні дискримінації національних меншин у Криму. Крім того суд зобов'язав Росію відновити Меджліс і утриматися від обмежень для кримських татар у представництві своїх інтересів.

Також серед вимог знаходиться відновлення освіти в Криму українською мовою. Крім цього, суд попросив обидві сторони утриматися від будь-яких форм расової дискримінації.

Детальніше про позови української сторони проти РФ у міжнародних судах читайте в статті Валентини Самар "У суду без слідства" у тижневику "Дзеркало тижня. Україна".

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі