Як повідомляє "Радіо Свобода", автори листа просять українського президента проявити "політичну волю".
"Звертаємо вашу увагу, що тільки ратифікувавши Римський статут, Україна зможе отримати всі переваги від участі в МКС: брати участь в обранні суддів, прокурорів, формувати політику, приймати бюджет, приймати рішення щодо управління цією установою. Також, якщо Україна не встигне стати учасницею МКС до 1 січня 2017 року, то вона не зможе взяти участь в голосуванні за поширення компетенції цього суду на злочини агресії", – пояснюють в Amnesty International.
Також правозахисники зауважують, що відкладаючи ратифікацію Римського статуту Україна фактично позбавляє себе прав, які мають усі країни-члени Міжнародного кримінального суду.
Раніше правозахисники Amnesty International вже робили коментарі щодо законодавчої бази України. Зокрема, вони вважають, що заборона КПУ створює небезпечний прецедент для української політики. У той же час в організації нагадали про досі нерозкриту серію політичних вбивств, які були скоєні в Україні в цьому році.
Нагадаємо, що 25 січня 2015 року в РНБО заявили, що звернуться в Гаазький трибунал щодо злочинів "ДНР" і "ЛНР". У той же час, ЄС нагадали владі України, що для цього необхідно ратифікувати Римський статут, що є одним із зобов'язань, які взяла на себе при підписанні Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Однак у лютому минулого року в РНБО заявили, що Україні не слід ратифікувати Римський статут, поки цього не зробить РФ, оскільки це може спричинити за собою масові позови з боку громадян РФ та противників нинішньої влади України.