Американська розвідка мала неточні дані про китайське озброєння

Поділитися
© tochka.net
Американська розвідка недооцінила швидкість і ступінь розвитку китайських озброєнь. З такою заявою виступив міністр оборони США Роберт Гейтс. Своє зізнання глава Пентагону зробив у літаку дорогою до Пекіна, де в нього запланована зустріч з керівництвом КНР.
Американська розвідка недооцінила швидкість і ступінь розвитку китайських озброєнь. З такою заявою виступив міністр оборони США Роберт Гейтс. Своє зізнання глава Пентагону зробив у літаку дорогою до Пекіна, де в нього запланована зустріч з керівництвом КНР. За словами міністра, особливе занепокоєння Вашингтона викликало створення в Китаї протикорабельних балістичних ракет, здатних вразити американські авіаносці в регіоні, а також винищувача-невидимки п'ятого покоління. Як випливає зі слів голови Управління військово-морської розвідки США віце-адмірала Девіда Дорсетта, йдеться про ракети DF-21D і винищувачі J-20, також відомі під назвами J-14, J-XX, JX і XXJ. З метою успішного протистояння загрозам з боку Китаю, що зростають, пояснив Гейтс, він прийняв рішення збільшити фінансування ряду військових програм. Зокрема, зростання бюджету торкнеться програми створення дальнього бомбардувальника нового покоління, припиненої в 2009 році, роботи з розробки нового корабельного засобу радіоелектронного придушення, а також проекту палубних винищувачів F-35, відомих як Joint Strike Fighter. Рішення про збільшення витрат на ці пункти було прийнято незважаючи на загальне скорочення військового бюджету США в найближчі п'ять років. Про реакцію Пекіна на заяву глави Пентагону поки нічого не повідомляли. Тим часом сам Гейтс запевнив, що збирається підняти тему військового розвитку Китаю на перемовах з керівниками країни, закликавши їх до скорочення озброєння в Азіатсько-Тихоокеанському регіоні. Офіційний військовий бюджет Китаю в 2010 році, за різними даними, був запланований на рівні 76-78 мільярдів доларів. Проте реальні витрати становлять приблизно вдвічі більшу суму. Незважаючи на це, США поки що перевершують КНР з оборонного бюджету, залишивши Пекін на другому місці: минулого року витрати американських військових становили 636 мільярди доларів. Тим часом Китай, коментуючи зростання своїх військових витрат, запевнив США, що військова міць країни спрямована виключно на оборону.

За матеріалами УНИАН

Поділитися
Помітили помилку?

Будь ласка, виділіть її мишкою та натисніть Ctrl+Enter або Надіслати помилку

Додати коментар
Всього коментарів: 0
Текст містить неприпустимі символи
Залишилось символів: 2000
Будь ласка, виберіть один або кілька пунктів (до 3 шт.), які на Вашу думку визначає цей коментар.
Будь ласка, виберіть один або більше пунктів
Нецензурна лексика, лайка Флуд Порушення дійсного законодвства України Образа учасників дискусії Реклама Розпалювання ворожнечі Ознаки троллінгу й провокації Інша причина Відміна Надіслати скаргу ОК
Залишайтесь в курсі останніх подій!
Підписуйтесь на наш канал у Telegram
Стежити у Телеграмі