У той день перший віце-спікер перебувала в Одесі у складі делегації на чолі з президентом України Петром Порошенком. На облавку есмінця Donald Cook ВМС США українські політики зустрічались з американськими та європейськими дипломатами. Відповідний пост Ірина Геращенко залишила на своїй сторінці в Facebook.
Тим часом у Києві картка віце-спікера проголосувала у 5 з 15 голосувань на ранковому засіданні у Верховній Раді (усі п'ять разів – "за"), на якому її власниця, згідно з відеозаписами трансляцій парламентського телеканалу "Рада", була відсутня.
"Зокрема, Геращенко голосувала за проект закону щодо схвалення рішення президента про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України 2019 року для участі в багатонаціональних навчаннях (№10067)", - наголошують активісти.
Попри те, що згідно з тими ж записами Геращенко з'явилася лише на вечірньому пленарному засіданні, її картка була зареєстрована на обох: ранковому та вечірньому, свідчать дані електронної реєстрації.
Водночас хтось не лише голосував карткою віце-спікерки, а забезпечив їй віртуальну "присутність" у Раді на ранковому пленарному засіданні, поставивши від її імені підпис у реєстраційній книзі.
"Рух "ЧЕСНО" перевіряє всіх депутатів, які стали по суті VIP-агітаторами кандидатів у президенти й у робочий час прогулюють засідання парламенту. Поїздка Геращенко та Порошенка потрапила до дайджесту про перебіг агітаційної кампанії на Одещині. Рух "ЧЕСНО" звернувся до першої заступниці голови ВРУ по коментар щодо цієї ситуації", - додають активісти.
Але на повідомлення у соціальних мережах Facebook і Viber Геращенко не відповіла. Згодом у SMS помічник депутата повідомив, що вона перебуває у відрядженні, та попросив надіслати запитання на електронну адресу. Відповіді від віце-спікерки активісти досі немає.
Нагадаємо, у грудні 252 народних депутати пропустили 50% голосувань Верховної Ради, зокрема 61 депутат пропустив понад 90% голосувань. За даними веб-сайту ВР, офіційно вони пропустили голосування з невідомих причин, тобто, не через хворобу чи відрядження. Частина відомих депутатів проголосували лише кілька разів за місяць.